Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
kreda

Jak realizować przelewy międzynarodowe z Anglii do Polski?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej tak jak w Temacie chciałbym zrobić przelew miedzynarodowy? Czy ktoś z Was robił kiedyś taki przelew? W banku dowiedziałem się że mogę takowy wykonać ale koszt przelewu jest bardzo wysoki? Zalerzy mi wykonać taki przelew z Anglii do Polski. Ktoś pomoże mi z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat realizuję przelewy międzynarodowe za pośrednictwem Easysend

Mają tam zarówno dobry przeliczynk walut (w tym przypadku z funtów na zł), a sam koszt przelewu to zaledwie 2 funty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat realizuję przelewy międzynarodowe za pośrednictwem Easysend

Mają tam zarówno dobry przeliczynk walut (w tym przypadku z funtów na zł), a sam koszt przelewu to zaledwie 2 funty :)

O dzięki za podpowiedż - pierwszy raz słyszę o Easysend, możesz coś więcej napisac jeszcze?

W sieci to tylko WU i paypal proponują ale to według mnie się nie opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WE to dobra firma ale mają drogie opłaty.Sama korzystałam wcześniej ale teraz wolę easysend. Jest taniej oraz tak samo szybko.

Natomiast nie polecam paypala. Możesz sam poczytać sobie opinie osób w sieci. Jest tam słaby kontakt, czasami są problemy z szybkością przelewów. Był ostatnio nawet wykop na ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tym problemie z Paypal możesz przybliżyć sytuację?

Tak przeglądam i porównuje to Easysend ma chyba najlepszą dostępną ofertę przelewów. Zdecydowanie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do wykopu: http://www.wykop.pl/link/2271026/paypal-firma-ktora-w-powazaniu-ma-klienta/ . Jest zresztą kilka innych podobnych. Poza tym daj sobie spokój z ich prowizją. Pobierają z tego co pamiętam nawet kilka procent w zależności od tego jak płacisz. Przy większych sumach jest to dużo...

 

W Easysend z kolei trzeba pochwalić dobry kontakt. Obsługa jest bardzo ogarnięta i jeśli akurat czegoś nie rozumiesz to bez problemu powinni Ci wszystko wytłumaczyć. Jak masz jakieś wątpliwości to zawsze możesz do nich zadzwonić i o wszystko się dopytać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to zdecydowanie Paypal odpada.. nie chce mieć z nimi nic wspólnego jak robią takie jaja...

 

Mam nadzieje że Ty też sobie nie robisz jaj... bo to poważna sprawa a nie jakieś śmiechychichy...

Zadzwonię do nich i potwierdze to co mówisz - to chyba najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kim współpracujecie przy rozliczaniu działalności w UK? Interesuje mnie dokładnie rozliczenie podatkowe w UK z Polaccount.

Czy znacie firmę, którą podlinkowałem? W co najmniej kilku miejscach widziałem jej polecenia.

Czy Waszym zdaniem jest godna uwagi? Zależy nam na pewniaku, tak żebyśmy nie musieli się stresować tematem rozliczenia podatkowego.

Przychodzi Wam na myśl jakaś konkretna firma? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można korzystać z zewnętrznej firmy jednak tak naprawdę najbezpieczniej jest wykonywąć takie przelewy na własną rękę. Proponowałabym załozyć sobie konto walutowe w Polsce Takie konto można założyć całkowicie za darmo oraz przez internet. Na przykład w nest banku:

http://www.tanie-konto.pl/nest-bank/nest-konto/

 

Umożliwia to równiez korzystanie z cinkciarza i innych kantorów internetowych. W ramach nest banku przelewy do innych bankow, również tych zagranicznych są darmowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani, dziękuje za wspomnienie o ofercie konta walutowego Nest Konto Waluta. To konto, w którym otrzymuje się wygodny dostęp do swoich środków z dowolnego miejsca na świecie. Wykonując przelewy krajowe i zagraniczne, wypłacając środki z dowolnych bankomatów i płacąc kartą za darmo, unika się kosztów przewalutowania. Otwarcie i prowadzenie Nest Konto Waluta oraz wydanie i używanie pierwszej karty płatniczej oferujemy za 0 zł. W ramach konta otrzymuje się ponadto Kartę Visa, która dostępna jest w trzech walutach (EUR, GBP, USD) oraz akceptowana niemal na całym świecie (z ograniczoną akceptowalnością w krajach europejskich z lokalnymi systemami płatniczymi). Konto można założyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Szczegóły tego konta znależć można na stronie banku: nestbank.pl/indywidualny/konta/nest-konto-waluta.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo przydatny również dla osób, które chcą założyć swoją firmę w Anglii, bo w przypadku jej prowadzenia przelewy, to nie podstawowy temat. A co do firmy w Anglii, to może ktoś szuka pomocy? Bo jest bardzo dobra firma, która oferuje pomoc prawną, prowadzenie księgowości i pomoc w zarejestrowaniu firmy w Anglii - http://cracovia.org.uk/ Wbrew pozorom firma za granicą również się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×