Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Fabio

Użytkownicy forum
  • Zawartość

    98
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    8

Odpowiedzi dodane przez Fabio


  1. Ciekawy artykuł ukazał się na money.pl - https://www.money.pl/gospodarka/najdrozsze-polaczenie-zycia-z-telemarketerem-2-minuty-za-2-tys-zl-6858688515443328a.html

    Wygląda na to, że cwaniacy znaleźli kolejny sposób na wyciąganie pieniędzy z kieszeni przedsiębiorców. Za zgodę u telemarketera na przetestowanie bezpłatne serwisu informacyjno-doradczego eipr.pl przychodzą do zaskoczonych włascicieli firm faktury na ponad 1000 zł. Jeżeli ktoś z Was prowadzi biznes to zachowajcie czujność i mówcie NIE  bo TAK może Was sporo kosztowac w rozmowie z telemarketerem a najlepiej czarna lista w telefonie i po sprawie... nie będą nękać.

    Jak czytamy w artykule:

    Cytat

    Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi w tej sprawie postępowanie w sprawie "usiłowania doprowadzenia oraz doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd co do zawarcia umowy o świadczenie odpłatnej usługi w postaci dostępu do portalu EGPP

    I wszystko jasne...


  2. Czym właściwie jest pułapka kredytowa? Generalnie zaciągnięciem kredytu/kredytów ponad nasze zdolności finansowe do ich spłaty. Wpadamy wtedy właśnie w pułapkę kredytową i nierzadko dodatkowo pętlę kredytową kiedy na spłatę danego kredytu musimy zaciągnąć kolejny.

    Ludzie już od dawna przestali oszczędzać a zaczęli życ na kredyt. Przykład przyszedł z góry kiedy to rządy państw zaczęły zapożyczać się u ludzi i korporacji oraz rządów innych państw aby móc żyć i działać ponad stan. To kiedyś musiało się skończyć a świat to jedna wielka napompowana bańka kredytowa z której wkrótce ujdzie powietrze bądź ten balon po prostu pęknie.

    Jak radzą sobie z pułapką kredytową np. Szwajcarzy możecie przeczytać tutaj: https://www.mubs.ch/wie-lassen-sich-kreditfallen-vermeiden

    Helweci mają najniższą inflację na całym świecie wśród państw wysokorozwiniętych i potrafią dbać o swoje pieniądze co zresztą pokazuje kurs ich waluty zmierzający do 5 zł za 1 CHF.

    Pamiętajmy więc aby zwiększać dochody gospodarstwa domowego a nie jego zadłużenie.


  3. Witam,

    Upadłość konsumencka o ile dosyć prosto ogłaszana w przypadku osób samotnych inaczej wygląda w rodzinach. Czy maż lub żona także odpowiada całym swoim majątkiem nawet jak mają rozdzielność majątkową? Na te i inne pytania odpowiada ciekawy artykuł na ten temat:

    https://www.kbkinfo.com/pomoc-i-porady/upadlosc-konsumencka-a-umowa-malzenskiej-rozdzielnosci-majatkowej

    Wynika z niego że rozdzielność majątkowa musi być podpisana na 2 lata przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej jednego z małżonków aby druga strona nie straciła majątku.


  4. Porady z zakresu wychodzenia z pętli kredytowej i ogólnie zadłużenia czy to chwilówkami czy kredytami bankowymi poruszone są np. tutaj: https://www.kbkinfo.com/jak-wyjsc-z-petli-kredytowej

    Można tam tez znaleźć informacje jak sprawdzić swój BIK score oraz próbować wykasować negatywne wpisy z BIK u kredytodawców i pożyczkodawców, którzy sprawdzają bazy BIKu.


  5. Zatrudnienie profesjonalnego zarządcy jest zatem kwestią, którą warto zawsze indywidualnie rozważyć, biorąc po uwagę przygotowanie merytoryczne zarządu wspólnoty, chęć zaangażowania czy też jego faktyczną dyspozycyjność. Sprawowanie zarządu to bowiem trudne zadanie obejmujące szereg zagadnień, zadań i obowiązków, w tym także znajomości aktów prawnych dotyczących działalności wspólnoty. To ważne kwestie, które przemawiają za wyborem zarządcy bądź profesjonalnej firmy. W ten sposób,  właściciele nieruchomości mają możliwość właściwego zadbania o dobro wspólnej nieruchomości...

    Dla wspólnot mieszkaniowych garść użytecznych informacji na temat administracji nieruchomościami: https://www.daan.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-problem-wyboru-zarzadcy-nieruchomosci-przez-wspolnoty-mieszkaniowe


  6. „Życie kosztuje” - prosta myśl, być może wręcz banał. Jednak w praktyce ten fakt może oznaczać olbrzymie problemy finansowe, z których nierzadko bardzo ciężko się wyplątać… Należy pamiętać, że sytuacja polegająca na próbie wyjścia z zadłużenia poprzez zaciąganie kolejnych pożyczek jest niezwykle niebezpieczna. Banki oraz inne instytucje finansowe, co prawda często reklamują swoje produkty w postaci tzw. „pożyczek konsolidacyjnych”, czyli pożyczek, które mają uporządkować istniejące zadłużenie i pomóc w poprawie sytuacji finansowej dłużnika, jednak ważne jest, aby nie zapominać o tym, że każdy kolejny kredyt to po prostu dodatkowe zobowiązanie finansowe, a więc kolejne obciążenie budżetu domowego – niezależnie od użytych w reklamie frazesów i nomenklatury. Pytanie więc brzmi czy piąty z rzędu kredyt poprawi sytuację finansową dłużnika, jeśli ten nie jest w stanie spłacać czterech wcześniej zaciągniętych?

    Jednocześnie warto pamiętać, że spirala zadłużenia nie zawsze jest wynikiem niefrasobliwości czy lekkomyślności kredytobiorcy, czasem wynika ze zdarzeń losowych, np. choroby, śmierci jedynego żywiciela rodziny czy też utraty pracy…

    W związku z tym, prawdziwym rozwiązaniem poważnych problemów może być właśnie skorzystanie z możliwości ogłoszenia tzw. upadłości konsumenckiej. Instytucja ta wprowadzona została przez Ustawodawcę, aby umożliwić Polakom znajdującym się w impasie finansowym, odzyskanie rzeczywistej stabilności finansowej. Upadłość konsumencka, to najogólniej mówiąc zredukowanie albo całkowite umorzenie zobowiązań finansowych osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej w przypadku niezawinionej niewypłacalności. Została wprowadzona do polskiego prawa upadłościowego i naprawczego w roku 2009. Przy czym w roku 2014 wprowadzona została nowelizacja upadłości konsumenckiej, która znacząco zliberalizowała przesłanki ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

    Upadłość konsumencka nadal budzi negatywne skojarzenia, jest otoczona pewnym mitem, w związku z czym wiele osób, dla których byłoby to dobre rozwiązanie problemów finansowych, nawet nie chce przemyśleć o skorzystaniu z takiej opcji. Warto więc zastanowić się chwilkę nad tym, czym dokładnie jest upadłość konsumencka i czy rzeczywiście należy się jej bać?

    Wszczęcie konsumenckiego postępowania upadłościowego wymaga przede wszystkim złożenia do właściwego sądu upadłościowego wniosku o upadłość. Wniosek ten (mający formę formularza urzędowego) wypełnia dłużnik w sposób pozwalający na zbadanie jego rzeczywistej sytuacji finansowej. Jest to niezwykle istoty punkt całego postępowania upadłościowego. Prawidłowe, wyczerpujące opisanie stanu faktycznego (wraz z podaniem wszystkich okoliczności i dowodów), z uzasadnieniem, często jest kluczem do orzeczenia przez sąd upadłości konsumenckiej. Ogłoszenie upadłości zamyka jednocześnie pierwszy etap i zaczyna kolejny, z którym musi zmierzyć się dłużnik.

    Od tego momentu rozpoczyna się właściwe postępowanie upadłościowe. Postępowanie to zmierza do likwidacji majątku upadłego oraz uwzględniania zgłoszeń wszystkich wierzycieli. Następnie po dokonaniu likwidacji majątku, sąd upadłościowy wyznacza tzw. plan spłat. Dopiero zrealizowanie planu spłat kończy postępowanie upadłościowe i tym samym pozwala na ostateczne umorzenie pozostałej części zobowiązań finansowych upadłego.

    Warto pamiętać, że przesłanką ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest niewypłacalność konsumenta. Przy czym sąd oddali wniosek, jeżeli niewypłacalność dłużnika jest efektem jego umyślnego postępowania. Wina umyślna może wynikać na przykład z zaciągania zobowiązań mimo świadomości braku szans na ich spłatę. Również rażące niedbalstwo po stronie konsumenta będzie skutkowało oddaleniem przez sąd wniosku o upadłość konsumencką. Przykładem takiego niedbalstwa jest zadłużanie się w stopniu znacznie przekraczającym rzeczywiste możliwości zarobkowe dłużnika.

    Ponadto, w myśl art. Art. 491(3) prawa upadłościowego sąd oddala wniosek o głoszenie upadłości, jeżeli w stosunku do dłużnika w okresie dziesięciu lat przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości:

    1. prowadzono postępowanie upadłościowe lub inne postępowanie, w którym umorzono całość lub część jego zobowiązań albo w którym zawarto układ, lub
    2. prowadzono postępowanie upadłościowe, w którym nie zaspokojono wszystkich wierzycieli, a dłużnik po zakończeniu lub umorzeniu postępowania zobowiązań swych nie wykonał, lub
    3. prowadzono postępowanie upadłościowe według przepisów tytułu niniejszego, jeżeli postępowanie to zostało umorzone z innych przyczyn niż na wniosek wszystkich wierzycieli, lub
    4. czynność prawna dłużnika została prawomocnie uznana za dokonaną z pokrzywdzeniem wierzycieli.

    Przy czym należy zaznaczyć, że opisane wyżej przesłanki negatywne nie mają charakteru bezwzględnego, tzn. nie muszą skutkować oddaleniem wniosku o ogłoszenie upadłości. Sąd w takim przypadku może bowiem, kierując się względami rozsądku (słuszności), dla dobra dłużnika, wydać postanowienie o ogłoszeniu upadłości. Jak to wygląda np. w Szwajcarii można przeczytać tutaj: https://www.kredite-darlehen-von-privat.ch/kosten-eines-kredits-notwendige-kosten-und-zusaetzliche-kosten

    Przed pochopnym odrzuceniem pomysłu o złożeniu wniosku o upadłość konsumencką, przede wszystkim z obawy przed sformalizowaną i wymagającą procedurą, warto więc gruntownie przeanalizować swoją sytuację finansową i zastanowić się, czy nie będzie to najlepszy sposób na odzyskanie stabilizacji finansowej…

    upadlosc_konsumencka.jpg


  7. Jeżeli chodzi o inwestowanie to w obliczu zupełnie nowej ekonomii jakiej jeszcze w historii świata nie było (dodruk pieniądza na niespotykaną skalę, psucie pieniądza, sztuczne zaniżanie przez Comex wartości metali szlachetnych itd) proponuję lekturę bloga independenttrader.pl można się z niego wiele dowiedzieć m. in o ukrytej inflacji w Polsce i na świecie którą ukrywa sie po to aby zmniejszyć narastający światowy dług.


  8. Polecam ten kalkulator: https://kalkulatorfrankowicza.pl/kalkulator

    Wszystkie sprawy jak na razie muszą przejść przez sąd bo ban sam nie zgodzi się unieważnić umowy frankowej. Kancelarie mówią że po wyroku TSUE jest 100% szans na wygranie, Ci co maja denominowane - na umowie wartość w CHF - unieważniają całe umowy, a Ci co mają indeksowane zmieniają na kredyty złotowe + Libor czyli oprocentowanie takie jakie było liczone dla CHF.


  9. Witam,

    A co to za kwiatek sprezentowała nam Idea?:

     Zmiany w ofercie produktowej od 1.04.2019 dotyczą:
    - wycofania z oferty rachunku walutowego prowadzonego w USD (co spowodowane jest niemożliwością dokonywania przez Idea Bank od dnia 1 kwietnia 2019 r. rozliczeń transakcji w walucie USD),
    - wycofania usługi Mobilnego Wpłatomatu,
    - zaprzestania z dniem 1 kwietnia 2019 r. dokonywania przez Idea Bank rozliczeń transakcji w walucie USD, co spowodowane jest niemożnością świadczenia przez Bank tej usługi.

    Czemu Idea Bank nie może świadczyć usług w dolarach?


  10. Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą chwalił sobie przelewy z 0 zł i darmowe prowadzenie rachunku w koncie Firma to Ja Idea Banku. Od marca 2019 wprowadzane zostaną zmiany w cenniku na szczęście przelewy przez Internet będą wciąż za 0 zł. Ci z przedsiębiorców którzy mają konto firmowe dłużej niż 2 lata i nie opłacają z niego ZUS będą płacić za rachunek "Firma to Ja" 15 zł miesięcznie. Z opłaty za ten rachunek zwolnieni będą też klienci którzy mają leasing w Idea Banku.

    Na szczęście nie jest to jakiś wygórowany warunek opłata ZUS chyba że ktoś ma kilka kont firmowych...

    Dokładnie zmiana wygląda tak:

    Cytat

    Opłata za prowadzenie Konta Firma To Ja, Konta Branżowego lub Konta Przedsiębiorczy Radca Prawny wynosi bezwarunkowo 0,00 PLN przez 24 miesiące od otwarcia rachunku. W kolejnych miesiącach opłata wynosi 0,00 PLN pod warunkiem:
    - wykonania przelewu do ZUS z tego rachunku w danym miesiącu kalendarzowym
           lub
    - posiadania na koniec danego miesiąca kalendarzowego aktywnej umowy leasingu zawartej z Idea Getin Leasing S.A. przy założeniu, że umowa o ten rachunek została zawarta w momencie zawierania umowy leasingu

     


  11. Instytucja dzierżawy przedsiębiorstwa jest w Polsce stosunkowo rzadko wykorzystywana. Czym jest przedsiębiorstwo mogą Państwo dowiedzieć się np. tutaj i nie o tym będzie dzisiaj mowa. Dzisiaj zajmiemy się właśnie dzierżawą firmy. Do zawarcia umowy tego typu dzierżawy w praktyce dochodzi najczęściej z przyczyn o charakterze ekonomicznym. Chodzi przede wszystkim o sytuacje, gdy przedsiębiorca nie chce bądź z rożnych względów nie może prowadzić przedsiębiorstwa (np. otrzymanie przedsiębiorstwa w spadku) itd. W takich przypadkach nie zawsze zatem konieczna jest sprzedaż przedsiębiorstwa – innym rozwiązaniem jest właśnie jego dzierżawa.

    Najogólniej mówiąc, instytucja dzierżawy obejmuje zarówno używanie rzeczy jak również pobieranie z niej pożytków. W związku z tym również przedsiębiorstwo, jako zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej, może stanowić przedmiot umowy dzierżawy. Przy czym dzierżawa przedsiębiorstwa może dotyczyć zarówno całości, jak i jedynie części przedsiębiorstwa.

    Niezbędnym elementem każdej umowy dzierżawy jest czynsz. Czynsz może określony w postaci pieniężnej, a także ułamkowej części pożytków bądź też świadczeń innego typu. Kolejną istotną kwestią, która powinna zostać uregulowana w umowie dzierżawy są postanowienia, które przenoszą na dzierżawcę przedsiębiorstwa obowiązki związane z daninami publicznymi (podatki, ubezpieczenie itp.).    

    Umowa dzierżawy przedsiębiorstwa powinna zostać zawarta w formie pisemnej z notarialnie poświadczonymi podpisami.    Przy czym, w sytuacji gdy umowa dotyczy nieruchomości wymagana jest forma aktu notarialnego. Po zawarciu umowy dzierżawy przedsiębiorstwa wymagane jest również dopełnienie formalności w postaci właściwego zgłoszenia do KRS oraz ewidencji działalności gospodarczej.    

    Warto również podkreślić, że wydzierżawiający zobowiązany jest do wydania dzierżawcy przedmiotu umowy w terminie wskazanym w umowie a sam przedmiot powinien znajdować się w stanie pozwalającym na prawidłowe wykonywanie działalności wskazanej w zawartej przez strony umowie. Z kolei podstawowym obowiązkiem dzierżawcy jest terminowe płacenie umówionego czynszu.

    dzierzawa_firmy.jpg

     


  12. Temat frankowiczów wciąż pozostaje na tapecie. Nadal widzimy walkę kredytobiorców, wciąż widzimy mniej lub bardziej opłacalne decyzje, nadal nie widać jeszcze w pełni światełka w tunelu. Nie ma jednak wątpliwości, iż Uchwala Siódemkowa Sądu Najwyższego to jak najbardziej dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o konsumentów, niekoniecznie gry w grę wchodzi dobro banków. Co więc się w tym temacie dzieje i jak sprawa wygląda w chwili obecnej?

    kredytobiorcy.jpg

    Do tej pory wielkich zmian nie było. Z racji tego, że sądownictwo w Polsce działa jak działa, a więc każdy sąd powszechny może wydać inną decyzję w zależności od tego, do jakiego miasta należymy, o tyle w kwestii Sądu Najwyższego - ,,słowo jest święte”. I tak więc według uchwały składu siedmiu sędziów Sądu Najwyższego  z dnia 20 czerwca 2018 roku decyzja odnośnie kredytów we frankach przechyla się w pozytywnym oddźwięku na stronę konsumentów. Co więc określił?

    • Odniósł się od do klauzuli abuzywnych, a więc o nieuczciwych warunkach umowy.
      To właśnie one są podstawą w systemie ochrony konsumentów i na nich właśnie należy się opierać. Rzeczą najważniejszą powinna być kontrola umów pod kątem poszanowania interesów wszystkich konsumentów.
    • Określił, iż umowę badamy według stanu w chwili jej zawarcia
      Dotąd banki uważały, że uczciwość umowy sprawdza się pod kątem tego, jak dany bank ją wykonał. Sąd zdecydował inaczej. Nie może być więc mowy, że bank ma rację mówiąc iż jasno określił warunki, a kursy były ustalane w sposób jak najbardziej uczciwy.
    • Orzekł, że umowy kredytowe (przegląd kredytów np. tutaj) oprócz tego, że mogą być wadliwe, zdarzają się także i nieprzejrzyste dla samych przyszłych kredytobiorców

    Nieprzejrzystość umów jest najczęściej pojawiającym się problemem i tak też bank określił, iż przyszły kredytobiorca nie jest w stanie zrozumieć wszystkiego w chwili podpisania umowy.
    Sąd Najwyższy ,,stanął” niejako po stronie Konsumentów odnosząc się do tego, że  umowy frankowej nie da się naprawić następczo. Uznał, iż aneksy zawarte do umowy nie stanowią działania naprawczego. Co więc z tego wynika? Że po wielu latach oczekiwania frankowicze w końcu będą mogli walczyć o szczęśliwy finał.


  13. Jak możemy dzisiaj przeczytać na wielu większych portalach informacyjnych Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności. Jak to możliwe? Otóż okazało się że klienci którzy brali tam pożyczki przed 2014 rokiem lawinowo zgłaszają się do firmy z roszczeniami zapłaty odszkodowań za zbyt wysokie koszty naliczane w latach ubiegłych za pożyczki.

    Problemy firmy zaczęły się w 2014 roku kiedy to Financial Conduct Authority (Komisja do spraw regulacji pożyczek i kredytów w UK) wydała zarządzenie że Wonga postępowała nieetycznie dając pożyczki nawet osobom nie mającym zdolności kredytowej i tym samym celowo wprowadzając ich w większe koszty odraczania spłat kolejnych rat pożyczki które to odroczenia są w parabankach bardzo drogie.

    Wtedy to ogłoszono że nawet 330 000 klientom w UK długi mogą zostać umorzone. Roszczenia wciąż wpływają do firmy Wonga i ta jest na skraju upadłości.

    Inwestorzy w Wielkiej Brytanii dofinansowali Wongę w wysokości 10 mln funtów ale nie na długo to pomogło. Polski oddział mimo zakończenia roku 2017 na plus w wysokości 6 milionów złotych może być wystawiony na sprzedaż aby ratować finanse spółki matki w UK.

    Generalnie lepiej na razie tam nie pożyczać bo nie wiadomo jak sprawa z firmą się potoczy a jak wiadomo jeżeli spółka matka tonie to wysysa finanse ze spółek córek w innych krajach jak to miało miejsce we włoskim Unicredit kiedy ssał z PEKAO SA czy hiszpańskim Santanderze który ciągnął z BZ WBK.

    Wongazaskoczona.jpg

     


  14. Aby spłata twoich pożyczek była odnotowana w BIK musisz udzielić zgody na przetwarzanie twoich danych osobowych. Najlepiej jednak rób to przy małych kredytach bankowych i kupowaniu na raty a nie przy chwilówkach typu Vivus. Bank jak spojrzy i zobaczy że brałeś w takich miejscach zada sobie pytanie Dlaczego? Inne banki mu nie przyznały kredytu i poszedł do firmy chwilówkowej gdzie jest o wiele drożej? Był przymuszony sytuacją? Tu rodzą się wątpliwości których lepiej aby bank nie miał.


  15. Pożyczki prywatne - jak to właściwie jest z prywatnym kredytem?

    W czasach komuny pożyczki prywatne były po prostu pożyczkami od osób bliskich i nawet częściej od sąsiadów. Pukało się w drzwi i mówiło np. Tomczakowa pożyczcie 100 zł do pierwszego. A ona zgadzała się albo odpowiadała że nie jest bankiem.

    No właśnie nie jest bankiem ani firmą tylko osoba prywatną. Takie pożyczki wtedy oprócz sąsiadów i bliskich można było uzyskać w postaci chwilówek w zakładach pracy. Nie były to już jednak pożyczki prywatne a zakładowe chociaż bardzo nisko oprocentowane.

    Co jeszcze było znamienne w tamtych czasach 70-90 ubiegłego wieku że przykładowej pani Tomczakowej 1-go dnia miesiąca kiedy dostawaliśmy wypłatę czy emeryturę oddawaliśmy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy plus jakieś czekoladki czy jakiś inny drobiazg a czasami po prostu "dziękuję serdecznie".

    Dzisiaj pożyczki prywatne od prywatnych inwestorów są z reguły niebezpieczne. Pod różnej maści biznesmenami ukrywają się oszuści którzy chcą aby za ich prywatną pożyczkę zastawić naszą nieruchomość którą potem łatwo mogą przejąć. Jak to robią?
    Wystarczy że w umowie pożyczki nie zwrócimy uwagi na treść pisaną "małym druczkiem" a już za miesiąc ktoś może zapukać że rata którą spłaciliśmy jest zbyt niska. Jak to? zapyta zdziwiony pożyczkobiorca? A no okaże się że oprocentowanie tej prywatnej pożyczki wynosi 2000% rocznie (RRSO) i miesięcznie trzeba do raty kapitałowej powiedzmy 500 zł dokładać 300 zł odsetek.

    Alternatywą są platformy pożyczek społecznościowych jak Kokos gdzie prywatni inwestorzy po prostu pożyczają pieniądze na mały procent powiedzmy 3% - ale to rzadkość. Są też platformy międzynarodowe takie jak Kiva.org które bardzo miło mnie zaskoczyły. Parę lat temu wpłaciłem tam kilkadziesiąt dolarów i proszę sobie wyobrazić że pożyczałem je już z 10 razy i zawsze w całości zostawały zwrócone od ludzi z Afryki czy Ameryki Płd.

    W Polsce rzadka rzecz aby ludzie z problemami finansowymi spłacali rzetelnie swoje zadłużenie. A przecież to właśnie takie osoby są klientami pożyczkodawców prywatnych a nie banków które im pożyczki odmówiły. Następnym razem jak nie będziemy chcieli oddać legalnej pożyczki prywatnej (nie mówię tu o wpakowaniu się w lichwę oszustów bo tu trzeba bronić się przed sądem bo zostaliśmy oszukani) wyobraźmy sobie rodzinę z Kamerunu czy Nigerii jak z trudem zbiera każdy dolar aby zwrócić nam 100% naszej pożyczki na ich warzywniak czy inną małą działalność w ich biednym kraju.

    Za granicą pożyczki prywatne wydają się być popularniejsze. W Niemczech, Austrii i Szwajcarii nie ma przepisów prawnych umożliwiających taka lichwę jak jeszcze do niedawna u nas 1000% RRSO. Więcej o tych pożyczkach tutaj: https://www.kredite-darlehen-von-privat.ch/kredite-von-privatpersonen-in-der-schweiz-betrueger-oder-ein-ehrliches-geschaeft

    Tam jednak szczególnie w Szwajcarii ujawniają się mailowi oszuści np. z Beninu i innych miejsc w Afryce czy Rosji które chcą Szwajcarów skusić na nisko oprocentowane poźyczki ale z dużą wpłatą przedwstępną - co jest dużym błędem w każdym kraju także u nas. Nigdy nie płaćcie żadnych pieniędzy przed uzyskaniem pożyczki.

    Reasumując idea pożyczek prywatnych jest bardzo dobra gdyby nie przejęły jej lichwiarskie firmy pożyczkowe i oszuści wymagający wpłaty opłaty manipulacyjnej przed uzyskaniem pożyczki albo udzielających pożyczek z premedytacją wiedząc że zabiorą wam nieruchomość bo tak wysoko oprocentowanej pożyczki spłacić się nie da. Szczególnie zagrożone są osoby starsze, emeryci i renciści.

    Co więc pozostaje aby czuć się bezpiecznym? Jak już musicie to brać  kredyty w Bankach i pożyczki prywatne w rodzinie, ewentualnie od sąsiadów - innych opcji, dopóki prawo zezwala na praktyki lichwiarskie, nie bierzcie pod uwagę. Uważajcie na telefony ludzi którzy chcą was uszczęśliwić na siłę jakąś inwestycją albo cudownym kredytem. Jak będziecie potrzebować sami zgłosicie się do banku, ci przez telefon zawsze dzwonią aby na Was zarobić, w mniej lub bardziej uczciwy sposób, od wyłudzeń na wnuczka i policjanta po firmy inwestycyjne i biura maklerskie o rynku Forex już nie wspomnę, gdzie ryzyko utraty kapitału jest ogromne. Niestety taka jest prawda.

    pozyczki_prywatne_zewszad.jpg

     

×