Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Mr BOB

Użytkownicy forum
  • Zawartość

    104
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Odpowiedzi dodane przez Mr BOB


  1. Zlecenie jest umową cywilnoprawną, w praktyce oznacza to zatem, że opiera się na przepisach prawa cywilnego. Problematyka ta regulowana jest w artykułach od 734 do 751 KC. Najogólniej mówiąc, przez umowę zlecenia, jedna ze stron (zleceniobiorca) zobowiązuje się do wykonania określonych czynności prawnych na rzecz drugiej ze stron (zleceniodawcy) – na warunkach i trybie wskazanym w zawartej przez strony umowy.

    Określanie umowy zlecenia mianem tzw. „umowy śmieciowej” (obok innych umów cywilnoprawnych) jest dużym i dość powszechnym nadużyciem. W ten sposób dokonuje się deprecjacji bardzo ważnej i pożądanej formy powszechnego kształtowania stosunków prawnych.

    Oczywiście zastępowania umowy o pracę, zleceniem (albo nierzadko nawet umową o dzieło!) jest zjawiskiem bez wątpienia patologicznym i wymagającym wyeliminowania, jednak szereg świadczonych usług doskonale wypełnia znamiona umowy zlecenia.

    Umowa ta zakłada zatem swobodę w zakresie treści kształtowanego stosunku prawnego łączącego strony. Jak wyglądają takie umowy w krajach europejskich można znaleźć np. tu:  https://www.de.kbkinfo.com/kredit-aus-liechtenstein-und-luxemburg-ohne-vorkosten

    Najważniejsze cechy umowy zlecenia to:

    • zleceniobiorca wykonuje zlecenie w swobodnie wybranym czasie i miejscu, a ponadto nie jest uzależniony od zleceniodawcy;
    • zlecenie może być również wykonane przez osobę trzecią – co do zasady nie ma obowiązku osobistego wykonywania zlecenia;
    • wynagrodzenie z tytułu wykonywania umowy zlecenia nie musi być płatne co miesiąc;
    • zleceniobiorca odpowiada całym majątkiem wobec zleceniodawcy bądź osób trzecich – za szkodę wyrządzoną w związku z wykonywanym zlecenia.

    Warto podkreślić jednocześnie, że umowa zlecenia nie wymaga formy pisemnej a także, że nie dotyczą jej (jeśli z treści samej umowy nie wynika cos innego) na przykład przepisy dotyczące czasu pracy, minimalnego wynagrodzenie czy prawa do urlopu i okresu wypowiedzenia – co wynika z samej istoty umowy cywilnoprawnej (której treść strony mogą kształtować w sposób swobodny i dobrowolny…).                           

    Na zakończenie warto również wspomnieć, że od wynagrodzenia brutto pobierane są co do zasady składki na ubezpieczenie społeczne i rentowe, a także składka na ubezpieczenie zdrowotne.  Od umowy zlecenia należy ponadto odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy.


  2. Jeśli chcemy wziąć kredyt w banku lub parabanku, rzeczą wiadomą jest fakt, jak bardzo ważna jest odpowiednia dla nas oferta. Nie każda placówka jest w stanie zaoferować nam taką samą jakość usług i nie każda też da nam taki sam produkt. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto mieć na uwadze to, aby wybrać jak najlepsze z możliwych dla nas rozwiązanie, a dokładniej takie, które będzie dla nas jak najtańsze. Dziś porównamy kilka propozycji pożyczek bankowych i pozabankowych, podpowiadając, na jakie na pewno warto zwrócić uwagę.

     

    Ranking pożyczek bankowych

    Poniżej przedstawiamy ranking pożyczek bankowych w ofercie: 20 000 zł pożyczone na 48 miesięcy :

     

    PKO BP - Mini Ratka

    Oprocentowanie 4,99%

    RRSO 5,11%

    Prowizja 0%

    kwota do spłaty

    22 103, 77 zł

    Rata

    460, 50 zł

    Alior Bank- pożyczka zimowa

    Oprocentowanie 6,90%

    RRSO 7,12%

    Prowizja 0%

    kwota do spłaty

    22 943, 88 zł

    Rata

    478, 00 zł

    Santander- kredyt gotówkowy

    Oprocentowanie 6,89%

    RRSO 8,23%

    Prowizja 1,99%

    kwota do spłaty

    23 395,93 zł

    Rata

    487,42 zł

    BGŻ BNP Paribas- kredyt gotówkowy

    Oprocentowanie 6,99%

    RRSO 9,45%

    Prowizja 3,90%

    kwota do spłaty

    23 880,31 zł

    Rata

    497,51 zł

    Citi Handlowy- pożyczka gotówkowa

    Oprocentowanie 5,99%

    RRSO 9,60%

    Prowizja 6%

    kwota do spłaty

    23 893,70 zł

    Rata

    497, 79 zł

     

    Ranking pożyczek pozabankowych

    Poniżej przedstawiamy ranking pożyczek pozabankowych na kwotę 5 000 zł na okres 24 miesięcy

     

    Wonga - pożyczka ratalna

    Rata miesięczna 251, 47zł

    Rapida - pożyczka

    Rata miesięczna  344, 40 zł

    AASA- pozyczka

    Rata miesięczna  359, 80 zł

    Ferratum MOney- Pożyczka na raty

    Rata miesięczna  398, 37 zł

    MikroKasa- mikrokasa

    Rata miesięczna  400, 77 zł

     

    Poniżej przedstawiamy ranking pożyczek pozabankowych na kwotę 10 000zł na okres 24 miesięcy:

     

    Wonga - pożyczka ratalna

    Rata miesięczna 502, 92 zł

    Rapida - pożyczka

    Rata miesięczna  688,79 zł

    AASA- pozyczka

    Rata miesięczna  746, 67 zł

    Ferratum MOney- Pożyczka na raty

    Rata miesięczna  795, 71 zł

    MikroKasa- mikrokasa

    Rata miesięczna  801, 56 zł

     

    A Ty wiesz już, jaka pożyczka będzie dla Ciebie najlepsza? Jeżeli szukasz pożyczek i kredytów na zachodzie Europy i znasz niemiecki zapoznaj się z zasadami ich przyznawania - Sie finden hier.  Na jaki produkt bankowy lub pozabankowy chcesz postawić? Pamiętaj, że to co wybierzesz, ma wpływ na to, ile za to zapłacisz. Szukaj, porównaj i wybieraj to - co będzie najbardziej odpowiednie.

    pozyczka_kredit_aus_Interne.jpg


  3. Alior na teraz plasuje się na pierwszym miejscu w dostępności kredytu hipotecznego dla rodziny 2+1. Żeby dostać 270 tysięcy kredytu (przy 2 osobach pracujacych), na 25 lat, wystarczy miesięczny dochód netto w wysokości 3 500 złotych. 'lepszy" (3 100 zł) jest tylko bank Pocztowy, ale przyznaje kredyty na trochę innych zasadach. Mamy lidera?


  4. mBank dość mocno zaczyna się rozpychać w segmencie kredytów dla przedsiębiorców. Teraz oferuje kredyt dla firm, ale warunków jest kilka, które znacznie ograniczają dostęp do takiej pożyczki. Po pierwsze - minimum rok na rynku bezporblemowego działania, po drugie dośc wysokie nominalne oprocentowanie siegające 14,25% w skali roku. Pozyczyc mozna do 500 tysięcy złotych, a 100 tysięcy - bez zabezpieczeń. Jak ktoś szuka czegoś,żeby miec środki obrotowe, albo na szybką inwestycję, może rozważyć takie rozwiązanie.


  5. Idea bank mocno reklamuje swoja obecnośc w sektorze firm, w tym nowych, startupów. Generalnie mozna zainteresowac się tym bankiem, jesli prowadzi się nowa, zalozona właśnie działalnośc gospodarczą. Bo to jedyny bank, który w ogóle chce rozmawiac z poczatkujacymi biznesmenami. Co prawda zapomnieć możecie o tym, że dostaniecie 100 tysięcy złotych kredytu jak w reklamie, ale dostać można 15 tysięcy. Niby niewiele, ale to mniej więcej tyle, ile otrzymują bezrobotni na założenie firmy. Na mały start wystarczy.


  6. Podobnie jak w przypadku WBK w Polbanku można trochę ponegocjować oprocentowanie zadłużenia na karcie kredytowej, jesli wejdzie poza okres bezodsetkowy. Nominalnie wynosi ono 22 procent. jesli zdecyduejmy się dogadać w bankiem, rozłozy nam zadłużenie na raty i to bezodsetkowo. Nie ma nic za darmo, za taką operację weżmie pięć procent prowizji, ale i tak sprawa wydaje się całkiem korzystna.


  7. WBK jest chyba pierwszym z banków, który zaczął uczciwie podchodzić do kwestii oprocentowania kredytów na karcie kredytowej. Wiadomo, zwykle oprocentowanie poza okresem bezodsetkowym sięga ponad 20 procent, co w ogóle stawia takie produkty w gronie najdroższych rozwiązań. W WBK też oprocentowanie wynosi ponad 20 procent, jest jedno "ale". Wystarczy dogadać się z bankiem, że chce się rozłożyć zadłużenie z karty na raty (od 3 do 24 rat), by oprocentowanie spadło do 11 procent. Wszystko dotyczy kart w wersji silver.


  8. Getin Online zaczął oferować dumiesięczny depozyt na 7,5 procent w skali roku. Warto jednak uważać na tę promocyjną ofertę. Po pierwsze nie skorzystają z niej osoby, które wcześniej korzystali z Lokaty na Start. Po drugie, depozyt nie może być większy niż 10 tysięcy złotych, co w prostej formie prowadzi nas do wniosku, że całe zamieszanie warte jest jakieś 100 złotych odsetek, które zyskamy. I teraz powstaje pytanie, czy za tę kase warto łączyć się z bankiem, który ogólnie jest drogi w obsłudze.


  9. W niektórych rejonach kraju dość popularny, w innych nieznany. To internetowa odnowa Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Ostatnio wprowadzili ciekawą opcję na lokaty, oprocentowaną na 9 procent w skali roku.Lokatę można założyć maksymalnie na dwa lata, nie może być wyższa niż 10 tysięcy złotych, dodatkowo bank wymaga, by założyć w nim także konto osobiste. Minus jest taki, że oferty nie mozna powielic, to znaczy przedłuzyc lokaty o kolejne dwa miesiące albo w ogóle - założyć ponownie po jakimś czasie.


  10. Alior od pewnego czasu oferuje dość ciekawą formę lokaty, która zwie się Lokatą Rekomendacyjną. Normalnie oprocentowana lokata rośnie do 7,5 procent w skali roku, gdy na taką samą lokatę skusimy znajomego (lub rodzinę). Osoba, którą się rekomenduje nie mogła być wczesniej klientem Aliora, musi być nowa. W dodatku limit lokaty to 100 tysięcy złotych, do wyjęcia rocznie jest więc 2 tysiące złotych. Jak ktoś ma zasobnego, ale niezbyt skorego do ryzykownych inwestycji sąsiada, może się tym zainteresować:-)

     

    Mieliście z ta lokata cos do czynienia, warto w to wejść?


  11. W sumie nie wiem, czym się zachwycasz. Dobra, możesz dostać w Idea Banku nawet 10 procent na lokacie, ale pod pewnymi warunkami, które są ściemą. Po pierwsze, lokatę możesz założyć tylko w siedzibie banku, a nie przez net. Idea zapewne wciśnie ci przy okazji jakieś denne produkty, których wcale nie chcesz. W dodatku maksymalna kwota, którą na takiej lokacie mozna złożyć to 5 tysięcy złotych. Jak wsadzisz więcej, oprocentowanie spadnie. Łatwo obliczyć, że przy maksymalnej kwocie lokaty twoje odsetki miesięczne wyniosą ok. 35 złotych. Męczyć się za taką kasę, to ja dziękuję. Oferta mocno naciągana, liczą pewnie na przyciagnięcie nowych klientów.

×