Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 1 głosów

Kredyt mieszkaniowy - jak znaleźć korzystną ofertę

14 odpowiedzi na ten temat

#1 mmkaj

mmkaj

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 58 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 17:18

Generalnie wystrzegam się różnego rodzaju kredytów - uważam, że jest to zło konieczne. No ale czasami w życiu ludzi i narodów nie ma innego wyjścia i trzba go zaciągnąć...

Jak znaleźć tą najkorzystniejszą ofertę spośród dziesiątek na rynku? Przychodzi mi do głowy jedynie doradca kredytowy lub porównywarki kredytów - ale czy dane przez nie wskazane są obiektywne? Czy nie jest przypadkiem tak, ze grają one na siebie?

#2 malinka11

malinka11

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 2 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 21:01

Uważałam tak samo do czasu gdy trzeba było znaleźć sobie jakieś mieszkanie a nie było mnie na to stać. No ale z kredytem da się żyć- wiem co mówię.

Myślę, że możesz skorzystać z porównywarki kredytów, brane są tam pod uwagę dane bezpośrednio z banków. Nie są to informacje wzięte z kosmosu. Dopiero później w banku możesz negocjować, wszystko zależy od wysokości kredytu, twojej histori kredytowej, wieku..

#3 mmkaj

mmkaj

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 58 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 12:14

No właśnie sprawdzałam koszta kredytów na różnych porównywarkach, najbardziej przystępne wydały mi się:

www.comperia.pl

www.bankier.pl

Która z tych dwóch podaje bardziej obiektywne rezultaty?

#4 malinka11

malinka11

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 2 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 13:33

Są to dwie największe porównywarki kredytowe. Mój brat kiedyś korzystał chyba z comperia.pl. Z tego co pamiętam uzupełniał formularz i później dzwonił do niego konsultant, przedstawiał oferty. 

Jest to na pewno szybsze rozwiązanie niż chodzenie z banku do banku. Te oferty pokrywają się w jakimś stopniu z tymi, które usłyszysz na wstępie w banku

#5 Sabina

Sabina

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 38 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 21:24

@mmkaj możesz jeszcze podać w jakim banku masz ROR? Czasami nie trzeba dużo szukać a w swoim banku można wynegocjować naprawdę dobrą ofertę jako iż jesteśmy ich stałym klientem...

#6 mmkaj

mmkaj

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 58 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 11:37

Mam konta w dwóch bankach: mBank i Pekao SA, patrząc na porównywarki to ich oferty plasują się gdzieś w środku stawki. Planuję się także wybrać do doradcy w Pekao SA, zobaczymy czy coś fajnego mi zaproponuje, ale z tego co pamiętam, jak kiedyś szukałam kredytu konsumenckiego, to byli skłonni opóścić jedynie 0,5% co skutecznie mnie zniechęciło. Umówiłam się również na kontakt przez formularz na Comperia - zobaczymy co mi jeszcze powie doradca.

#7 almeli

almeli

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 22 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 13:07

Dobrze się was czyta. Człowiek od razu mądrzejszy się robi :)

#8 Lorson

Lorson

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 1 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 11:45

Myślę, że nie ma innego źródła informacji od porównywarek kredytów albo doradców (choć ja bardziej byłbym skłonny wierzyć tym pierwszym). mmkaj a zastanawiałaś się nad Mieszkaniem Dla Młodych? z tego co wiem możesz sobie dofinansować mieszkanie chyba nawet do 75 tys. to zależy oczywiście od metrażu, dzietności rodziny itp. no i największy haczyk mieszkania muszą być nowe, czyli z rynku pierwotnego a przez to wydaje mi się droższe choć można spotkać tanie mieszkania na obrzeżach miast.

promailing.pl piercing powodem mojej pasji

#9 darcy

darcy

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 30 postów

Napisany 05 październik 2014 - 08:39

Myślę, że nie ma innego źródła informacji od porównywarek kredytów albo doradców 

Warto jednak w tym gronie wymienić także bezpośredni kontakt z bankiem. Choć bieganie po oddziałach kilkunastu banków jest dosyć czasochłonne. Stąd między innymi wynika to, że porównywarka kredytów jest zazwyczaj pierwszym krokiem do zorientowania się w ofertach. A potem jest zawężanie wyboru do 2-3 najlepszych kredytów mieszkaniowych i kontakt z bankami lub pośrednikami.

Kredyt hipoteczny na http://www.kred.pl

Kalkulator kred.pl obliczający kredyty hipoteczne:

http://www.kred.pl/20100211101/Kalkulatory/kalkulator-rat-kredytowych.html

#10 pebs

pebs

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 137 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 05:06

Zerknij sobie tutaj:

http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/ - na stronie znajduje się lista artykułów o kredytach mieszkaniowych tak więć warto jest sobie poczytać.

Obecnie banki są o wiele bardziej restrykcyjne przy dawaniu kredytów .Jest teraz bardzo dobrey okres na kredyt bo stopy procentowe są niskie tak więc i rata nie bedzie taka wysoka ale... 

Trzeba mieć odpowiednie zarobki

oraz wkład własny. Bez tych 10% wkładu kredytu nie uzyskacie. 

#11 niezarejestrowany_Kotwicka

niezarejestrowany_Kotwicka
  • Goście

Napisany 13 lipiec 2015 - 08:47

polecam udać się do doradcy kredytowego. naprawdę potrafią znaleźć dobre oferty nie wyłudzając żadnych dodatkowych kosztów.

ja byłam w Finatio i oprócz tego co napisałam to to byli bardzo sympatyczni doradcy.

dla kogos kto się nie zna to jest najlepsza opcja.

#12 niezarejestrowany_Magda

niezarejestrowany_Magda
  • Goście

Napisany 13 lipiec 2015 - 09:34

Można powiedzieć, że jak się trafi na dobrego doradcę, to już połowa sukcesu z głowy. Tylko że trzeba trafić na dobrego, bo wiadomo różnie to bywa. Ja chyba miałam szczęście, bo trafiłam naprawdę dobrze. Pan Krzysztof Szymański pomógł mi jak tylko potrafif w kwestii kredytu hipotecznego. Także ja uważam, że doradca to dobry pomysł, ale ja dobrze trafiłam.

#13 niezarejestrowany_Mariana_87

niezarejestrowany_Mariana_87
  • Goście

Napisany 17 listopad 2015 - 15:41

Doradca kredytowy to zdecydowanie lepsze wyjście niż porównywarki. Ja skorzystałam z usług firmy nowodworski estates i jestem bardzo zadowolona. Przygotowali dla mnie ofertę z 22 banków, a potem pomogli wybrać tę najbardziej korzystną. Co najlepsze, nie pobrali za to prowizji, a ja wkrótce będę się cieszyć nowym mieszkaniem. No i jak tylko pojawi się jakaś korzystniejsza oferta na rynku to będę mogła liczyć na pomoc z ich strony przy refinansowaniu kredytu.

#14 niezarejestrowany_leszek78

niezarejestrowany_leszek78
  • Goście

Napisany 27 listopad 2015 - 15:57

Doradca kredytowy to zdecydowanie lepsze wyjście niż porównywarki. Ja skorzystałam z usług firmy nowodworski estates i jestem bardzo zadowolona. Przygotowali dla mnie ofertę z 22 banków, a potem pomogli wybrać tę najbardziej korzystną. Co najlepsze, nie pobrali za to prowizji, a ja wkrótce będę się cieszyć nowym mieszkaniem. No i jak tylko pojawi się jakaś korzystniejsza oferta na rynku to będę mogła liczyć na pomoc z ich strony przy refinansowaniu kredytu.

oo, tez korzystalem z nowodworski estates. tez jestem zadowolony, bo szybko udalo mi sie wszystko zalatwic i w sumie wybralem chyba najlepsza oferte, rate bede placic nie za wysoką. Najbadrziej mi sie podobalo to u nich ze naprawde starali mi sie wszystko jasno wytlumaczyc co i jak bo bylem zieloy w tym temace

#15 Maklein

Maklein

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 87 postów

Napisany 01 grudzień 2017 - 14:28

Witaj. Ja na twoim miejscu wybrałbym sie do jakiegoś doradcy kredytowego ponieważ on zbierze wszystkie oferty banków i wybierzecie wspólnie najlepszą dla was. Kredyt mieszkaniowy nie jest na pewno łatwą decyzją do podjęcia, ale warto się kogoś doradzić.

Dodaj odpowiedź

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników