Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Wiktor

Fundusze inwestycyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś myślałem o tym, aby inwestować w fundusze inwestycyjne o wysokim poziomie ryzyka, jednak wszystko przemyślałem i wolę rozpocząć od czegoś bezpieczniejszego, chociażby tego FI - http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/fundusze-inwestycyjne/fio/bph-skarbowy/ Stopy zwrotu po pięciu latach mnie satysfakcjonują, więc czemu nie spróbować. Nie chcę od razu wybierać czegoś ryzykownego, ponieważ nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy z zakresu inwestowania, dlatego myślę, że tak będzie rozsądniej.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIG raczej w dół przez transfer OFE ->ZUS obecnie więc tylko debiuty na giełdzie i krótkie terminy. Jak ktoś ma kasę to może kupować akcje obecnie może za parę lat będzie lepiej albo w razie pogorszenia sytuacji na Ukrainie i w Europie zostaną nic nie warte papiery. Jak macie gotówkę to część zamieńcie na złoto na gorsze czasy, które oby nie nadeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszym sposobem na inwestycje są pożyczki społecznościowe, pożyczasz komuś i on Ci oddaje z procentem, firma pożyczkolandia ma nawet jako jedyna Gwarancję Ochrony kapitału wiec nic się nie traci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ludzie tak forsują fundusze inwestycyjne tym bardziej, że w tej chwili to może pójść w każdą stronę. Może pójść na plus, a może pójść na minus. Ostatnio dość mocno zacząłem interesować się surowcami głównie złotem, srebrem i monetami, ale na Mennica Staropolska przeczytałem o dość ciekawym surowców - http://www.mennicastaropolska.pl/kategorie/pallad-4 i jeśli informacje na stronach są prawdziwe, to rzeczywiście może się okazać, że pallad w krótkim okresie kilku lat może strzelić do góry jak z procy. Słyszał ktoś o tym i może coś więcej na ten temat powiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem ostatnio analize że złoto ma pójść do góry i to nawet ponad 20% ale na rynkach nie ma nic pewnego - choć uważam że na złocie stracić nie można pod warunkiem że termin jaki nas interesuje to długotrwała inwestycja ( oczywiście można zarobić dość szybko ale to zależy od sytuacji).

 

w fundusze inwestycyjne jakoś nie wierze choć jak wchodzę do porównania stop zwrotu na rachunku inwestycyjnym w mbanku to są całkiem ładne stopy zwrotu ostatnio na funduszach inwestujących na rynku tureckim ponad 40% w rok  robi wrażenie - ja jednak wole sam dobierać spółki i jakoś na tym wychodzę na plus 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michał

nieruchomości nam sie zawsze ładnie zwrócą. tez popieram inwestycje z minimalnym ryzykiem. to są za duże kwoty dla mnie zebym podchodził do tego zbyt frywolnie. na razie mam jedną nieruchomość jako inwestycję. Znajduje się nad Polskim morzem w Rowach, na osiedlu typowo turystycznym. Jestem bardzo zadwolony powoli już zastanawiam się nad kolejnym apartamentem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Część pieniedzy warto jest odłożyć w taki sposób. Warto jest jednak wiedzieć, że nie zaszkodzi mieć w domu gotówkę również w tradycyjnej formie.  Piszecie, że oprocentowanie lokat jest niskie.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę,ze obecnie praktycznie nie ma inflacji. Tak więc dzisiejsze 3% to 7 % kilka lat temu kiedy inflacja była i to wcale nie taka mała.

Wysokie oprocentowanie lokat ma Nest bank;


 

Na stronie jest informacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz najlepszych i najbardziej satysfakcjonujących ofert. Dla ułatwienia jest ta strona 
https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
dzięki której wszystko masz w jednym miejscu.

W ofercie są konta osobiste,firmowe lub kredyty,pożyczki na różne cele od chwilówek przez samochodowe, leasing, hipoteczne, konsolidacyjne i inne.

Wejdź, zobacz, porównaj a może cię coś zainteresuje.

https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie fundusze inwestycyjne nie sa tak opłacalne jak kiedyś. Kiedyś faktycznie dało się na nich zarobic. Obecnie jednak sytuacja gospodarcza i polityczna na świecie, w Europie czy w Polsce jest tak niestabilna, ze nawet najlepsi analitycy finansowi nie sa w stanie przewidziec co będzie za rok albo co będzie za dwa lata. Polecam zainwestować w:

lokaty

konta oszczędnościowe

Pomimo niskich stóp procentowych znajdą sie banki z dobrą ofertą: https://www.tanie-konto.pl/promocje/   - na tej stronie możecie sobie porównać oferty kont bankowych oszczednościowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×