Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Wiktor

Bezpieczne sposoby inwestowania pieniędzy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy według Was bezpieczne sposoby inwestowania pieniędzy mogą dać wysoki zysk?

Według mnie jak najbardziej, czego przykładem jest chociażby fundusz inwestycyjny BPH - Subfundusz Obligacji 2. Charakteryzuje się on relatywnie niskim poziomem ryzyka inwestycyjnego, a swoje działania opiera na inwestowaniu w instrumentu dłużne. Przynosi to zamierzony efekt, ponieważ po upływie dwóch lat możemy liczyć na +8,66%, a po pięciu latach nawet na +30,1% (stopy zwrotu z dnia 14.05.14r. ze strony internetowej http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/fundusze-inwestycyjne/fio/bph-obligacji-2/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo subiektywne, gdyż dla każdego sformułowanie "wysoki zysk" będzie oznaczało coś innego. Generalnie te dwie rzeczy się wykluczają. Podstawową zasadą w inwestowaniu jest to że większy zysk wiąże się również z wzrostem ryzyka.

 

Teoretycznie albo staramy się zmaksylizować zysk przy danym poziomie ryzyka, lub zminimalizować ryzyko przy określonym poziomie zysku. Ciężko więc mówić o wysokim zysku i niskim ryzyku. Rozumiem jednak, że nie chodziło aż o tak szczegółowe rozumienie tematu ;)

 

Ja zawsze staram się wszystkich uczulać, że tam gdzie obiecują złote góry trzeba mieć się na baczności. Więc wszelkie formy inwestowania mówiące o świetnym zysku i minimalnym ryzyku trzeba raczej omijać szerokim łukiem. Pamiętajmy o Amber Gold gdzie ryzyko miało być porównywalne z lokatami bankowymi, a zyski znacznie wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 8,66 % podajesz jako wzrost dwuletni – dwuletnia stopa zwrotu z inwestycji to nie jest to oszołamiający zysk – podobny dostaniesz na
lokacie bankowej a dużo bezpieczniej. W praktyce spotykam się z pewnym sposobem ludzie ,,przesuwająâ€ jakoby oszczędności z lokat krótkoterminowych 2-3 miesiące, które są aktualnie wysokoprocentowane z banku do banku i całkiem dobrze na tym wychodzą (nie porównuje tu do wyników wytrawnych inwestorów).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na bezpiecznych instrumentach związanych z oszczędzaniem, dużych pieniędzy się nie zarobi, co najwyżej nie stracą one na wartości. Bo przecież musimy jeszcze wziąć pod uwagę inflację, więc nie oczekujmy kokosów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup i sprzedaj

Nap kupujesz 3 palety pieluch huges za 6z l paczka w sklepie po 23zł

Wał polega ze musisz kupic minimum 3 palety po 120 paczek na palecie

Sprzedajesz po 12 na ogłoszeniach

wyciągniesz ze spokojem 100% minus 18% podadku na czysto 82% zysku w okolo miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niezmiennie dobrym kierunkiem jest inwestowanie w apartamenty Łódż to miasto, gdzie wielu studentów wynajmuje mieszkania i wiem, ile można zarobić na wynajmowaniu chociażby najmniejszego i skromnie urządzonego pokoju, a co dopiero na takim nowym, wielkometrażowym apartamencie. Póżniej można sprzedać takie mieszkanie, albo samemu w nim zamieszkać. Według mnie nieruchomości to dobry pomysł na inwetsycję i jeszcze dlugo się to nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obligacje są podobnie oprocentowywane co lokaty bankowe - za wyższy zysk zawsze należy zmierzyć się z większym ryzykiem - może jakiś produkt strukturyzowany np. z 90 % lokacją w obligacje, czy lokat - a reszta na ryzykownych instrumentach np. instrumenty forex. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup i sprzedaj

Nap kupujesz 3 palety pieluch huges za 6z l paczka w sklepie po 23zł

Wał polega ze musisz kupic minimum 3 palety po 120 paczek na palecie

Sprzedajesz po 12 na ogłoszeniach

wyciągniesz ze spokojem 100% minus 18% podadku na czysto 82% zysku w okolo miesiąc

 

To dobry pomysł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdż na pożyczkolandia i sam sprawdż, mają b.bogatą ofertę na inwestycje, gwarancja ochrony kapitału, więc oszczędnosci nasze są dobrze i bezpiecznie ulokowane.

 

również korzystam ale jako pożyczkobiorca, jestem zadowolony bo korzyści są obupulne, ja mam gotówkę, inwestor ma bonus ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że najbezpieczniejsze i najpewniejsze zyski daje inwestycja w ziemię. Sam zainwestowałem w grunty rolne na Mazurach i póki co jestem zadowolony. Przez okres 2 lat jestem lepiej zarobiony niż jakakolwiek lokata by mi to dała. Spię spokojnie i nie muszę martwić się, że czeka mnie jakieś ryzyko inwestycyjne. Mazury to perełka na skalę światową i jak wskazują trendy, popyt na grunty w pobliżu jezior będzie nieustannie rósł, co w konsekwencji będzie powodował ciągły wzrost ich wartości. Osobom zainteresowanym taką inwestycją polecam formularz kontaktowy na stronie: rodzinneinwestycje.eu dzięki, któremu skontaktuje się z wami doradca i przybliży szczegóły oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne są i konta oszczędnościowe. Bo rozumiem, że mówimy tu o bezpieczeństwie jako 100% ochronie kapitału tak?

 

Bezpieczeństwo ma również inne formy:

- stabilne wyniki finansowe

- zaufana marka

- wieloletnie doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ciekawą alternatywą dla lokaty jest IKE, szczególnie dla osób,  które planują oszczedzać już na swoją emeryturę. Jedną z takich zalet októrych można poczytać na https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/aktualnosci/art,26,czy-przeniesienie-ike-jest-mozliwe.html jest możliwość łatwego przenoszenia, jeżeli pojawi się nowy lepszy fundusz na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×