Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosów

Jakie konto walutowe?

konto walutowe konta walutowe jakie konto walutowe jakie konta walutowe

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Sabina

Sabina

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 38 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 21:49

Rachunki walutowe cieszą się niezwykle dużą popularnością. Zakładają je przede wszystkim te osoby, które często podróżują, wyjeżdżają i mają do czynienia z operacjami bankowymi poza granicami naszego kraju. Mając konto walutowe, można zdecydowanie obniżyć koszty, jakie związane są z wypłatą pieniędzy z bankomatów, czy przy przeliczaniu walut podczas płatności bezgotówkowych. Oczywiście konta walutowe to również doskonała opcja dla osób, które spłacają kredyty w obcej walucie, jak i dla studentów, którzy wyjeżdżają za granicę w ramach programu Erasmus.

Im lepszego dokonamy wyboru, tym większe będzie nasze zadowolenie. Warto więc sprawdzić oferty kilku banków, porównać je i wśród oferowanych nam możliwości wybrać taką, która okaże się być tą najlepszą.

Wybierając placówkę bankową w Polsce, możemy otrzymać najczęściej rachunek walutowy w najpopularniejszych walutach, a więc w euro, w dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim, jak również i franku szwajcarskim. Znajdziemy jednak wśród licznych ofert i taką, która zapewni nam rachunek w czeskiej koronie, czy japońskim jenie. Jeśli zaś będziemy chcieli wybrać rachunek połączony z kartą płatniczą, wtedy będziemy mogli otrzymać jedynie opcję z walutą europejską lub z dolarem. Każdy bank zaoferuje nam inną ofertę i jeśli interesuje nas konkretne rozwiązanie, z tą konkretną placówką możemy podpisać umowę. Największą ofertę wśród rachunków walutowych może zapewnić nam Deutsche Bank- 13 walut i Nordea Bank-9walut.

Dla zainteresowanych kompletne porównanie kont walutowych na wiosnę 2014 np.  znajdziecie tutaj.

#2 niezarejestrowany_Revis96

niezarejestrowany_Revis96
  • Goście

Napisany 24 marzec 2014 - 13:38

Takie porównanie kont walutowych to bardzo fajna sprawa, bo można szybko zobaczyć, które banki oferują najkorzystniejsze warunki. Warto sobie założyć takie konto walutowe szczególnie do spłaty kredytu, ale już niekoniecznie żeby korzystać tutaj z oferty banku przy przewalutowaniu. Od tego są kantory internetowe takie jak kantoronline.pl gdzie można kupić tanio franka a następnie przelać go na swoje konto walutowe i spłacić ratę w banku. W ten sposób można zaoszczędzić nawet na nowe, średniej jakości auto przez cały okres spłaty kredytu.

#3 delfin

delfin

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 2 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 09:54

kantory internetowe są super, ja mam konto na walutomacie i wszystkie swoje euro i dolary zawsze tam wymieniam

#4 tunia

tunia

2 stopień

• Użytkownicy forum
  • 186 postów

Napisany 03 luty 2016 - 06:52

Ja jakiś czas temu założyłam sobie konto walutowe bo sporo podróżuję oraz chciałam mieć pewne zabezpieczenie ( dostęp do konta za granicą, w razie kradzieży na przykład). Zdecydowałam sie na konto w smart banku. Jako jedno z niewielu jest całkowicie darmowe. Na stronie są szczególy konta, możecie sobie poczytać:

http://www.tanie-kon...to-eu-walutowe/

Bank nie ma fizycznie swoich placówek ale oczywiscie jest objęty wszystkimi gwarancjami. 

#5 balton

balton

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 7 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisany 08 luty 2016 - 18:13

ja posiadam konto walutowe w BZWBK

http://hah.pl

biuro rachunkowe HAH

#6 Monetta.pl

Monetta.pl

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 35 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisany 03 czerwiec 2016 - 19:49

kantor.alior.pl + darmowe konto walutowe w Tmobile usługi Bankowe (Alior)

Monetta.pl - chwilówki pozabankowe, ranking, recenzje firm

#7 niezarejestrowany_olbrych

niezarejestrowany_olbrych
  • Goście

Napisany 11 styczeń 2018 - 21:34

Najlepsza kombinacja to bezpłatne konto walutowe i kantor czy platforma wymiany walut online. Ja tak postąpiłem i posiadając bezpłatne konto na Gieldawalut.com oraz konto walutowe w banku oszczędzam sporo pieniędzy i czasu.

Dodaj odpowiedź

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników