Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość Mariusz31

wypowiedzenie umowy kredytowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz31

Czy była żona sama może wypowiedzieć umowę kredytu mieszkaniowego, który zaciągnęliśmy wspólnie (więc oboje jesteśmy współ-kredytobiorcami) kilka lat temu, kiedy byliśmy w związku małżeńskim? W chwili obecnej mamy notarialnie ustaloną rozdzielność majątkową z podziałem majątku. W wyniku podziału mieszkanie (w którego księdze wieczystej jest wpisany tenże kredyt) jest wyłącznie moją własnością a wszystkie raty kredytu są spłacane terminowo przeze mnie (tak ustaliliśmy przy podziale majątku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam, że jeśli prawnie mieszkanie jest na Ciebie to zona nie powinna mieć możliwości utrudnienia Ci życia w ten sposób że zażąda wypowiedzenia kredytu. Powiedz czy w banku były robione jakieś adnotacje do umowy odnośnie zmiany właścicieli mieszkania ?
 

Teoretycznie umowa jest na was oboje (jeśli nie było to zmieniane) ale chyba też nie tak łatwo jest wypowiedzieć umowę kredytu. Wtedy trzeba z jednej strony należałoby zapłacić cały kredyt w danym momencie i pokryć do tego jeszcze jakąś karę umowną ( głównie chodzi o odsetki które zostałyby naliczone przez ten czas w którym umowa kredytu by ciągle obowiązała.

 



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy była żona sama może wypowiedzieć umowę kredytu mieszkaniowego, który zaciągnęliśmy wspólnie (więc oboje jesteśmy współ-kredytobiorcami) kilka lat temu, kiedy byliśmy w związku małżeńskim? W chwili obecnej mamy notarialnie ustaloną rozdzielność majątkową z podziałem majątku. W wyniku podziału mieszkanie (w którego księdze wieczystej jest wpisany tenże kredyt) jest wyłącznie moją własnością a wszystkie raty kredytu są spłacane terminowo przeze mnie (tak ustaliliśmy przy podziale majątku).

 

Tylko wspólnie możecie wypowiedzieć kredyt, nie ma innej możliwości. Chyba że szybciej bank wam wypowie kredyt ale to musielibyście nie spłacać kredytu , jedyna opcja.

 

 

 

Z poważaniem

 

Grzegorz Klimczak

 

Doradca Finansowy

Kontakt w Profilu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×