Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 1 głosów

spread

11 odpowiedzi na ten temat

#1 chwilowkakredyty

chwilowkakredyty

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 14 postów

Napisany 10 luty 2014 - 10:24

czy ktoś sie interesował terminem spread? jest to różnica miedzy kupnem a sprzedażą czyli to co zarabi ktoś kto pośrednuczy w transakcji związanej z gotówką. na www.chwilówkakredyty.pl jest ciekawa oferta pożyczek różnego rodzaju, banków, parabanków, myśle nad jedną z nich i rozkręceniem własnego kantoru, co o tym myślicie?

#2 Witek

Witek

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 121 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisany 10 luty 2014 - 19:16

jest to różnica miedzy kupnem a sprzedażą

zapomniałeś dodać: waluty. Jak ktoś chce otworzyć kantor to nie bedzie brał na to pozyczki ani dotacji. Kantor mają ludzie (szefowie) którzy maja duuużo gotówki którą trzeba gdzies legalnie włożyć w rynek, delikatnie mówiąc.

Wszystko o finansach

#3 niezarejestrowany_scate

niezarejestrowany_scate
  • Goście

Napisany 10 wrzesień 2017 - 22:06

Wszystko zależy od kantoru. W tych na mieście spread, czyli różnica między ceną kupna waluty a sprzedaży to często nawet 0,40 zł, dla mnie za dużo. Wymieniam teraz w internetowym Pluskantor.pl i tutaj wartość spreadu to zaledwie 0,02 zł. Różnica widoczna gołym okiem...

#4 niezarejestrowany_arnik

niezarejestrowany_arnik
  • Goście

Napisany 08 październik 2017 - 18:07

Fakt, w tradycyjnych kantorach nie ma co się spodziewać rewelacji. Trzeba się nastawić na koszt przewalutowania i tyle. Albo jak forumowicz powyżej pomyśleć o internetowej wymianie. Za grosze można np. w Gieldawalut.com, a do tego opcja samodzielnego ustalania kursu.

#5 niezarejestrowany_clarita

niezarejestrowany_clarita
  • Goście

Napisany 11 październik 2017 - 20:24

Platforma bardzo dobre wrażenie robi, ale żeby założyć coś takiego jak Gieldawaliut.com to trzeba mieć za co no i myślę, że jakieś doświadczenie w branży. Prze pierwszym przewalutowaniem na Giełdzie Walut rozmawiałam telefonicznie z pracownikiem, widać że znają się na rzeczy, są profesjonalni.

#6 niezarejestrowany_t.tamarajko

niezarejestrowany_t.tamarajko
  • Goście

Napisany 25 październik 2017 - 20:56

O tym czym jest spread walutowy dowiedziałem się z info. na stronie kantoru Amronet jak zacząłem wymieniać walutę u nich, bo po prostu wychodziło mi znacznie taniej niż gdziekolwiek w stacjonarnym. Dzięki kafeterii pytań i odpowiedzi a także pytaniom do konsultanta kantoru wiem już dlaczego i jak działa ta branża.

#7 niezarejestrowany_milej

niezarejestrowany_milej
  • Goście

Napisany 05 listopad 2017 - 20:35

Bardzo niski spread ma Pluskantor.pl, a na początku współpracy pierwsze 5000 po czystym kursie rynkowym się wymienia, czyli w ogóle bez spreadu. Fajna okazja żeby np przewalutować oszczędności.

#8 niezarejestrowany_septemberx

niezarejestrowany_septemberx
  • Goście

Napisany 14 listopad 2017 - 22:01

Wiadomo, że nigdzie nie wymienimy waluty za darmo, lecz faktycznie e-kantory spread mają najniższy, np. w Amronet to jakieś ułamkowe sprawy.  Na tej platformie mogę też kurs negocjować nawet.

#9 niezarejestrowany_barista

niezarejestrowany_barista
  • Goście

Napisany 20 listopad 2017 - 21:17

Nie ma opcji żeby w tradycyjnym kantorze lepszą ofertę znaleźć niż w necie, a wśród tych internetowych nie znalazłem lepszej niż na Gieldawalut.com.

#10 niezarejestrowany_Komtel

niezarejestrowany_Komtel
  • Goście

Napisany 06 grudzień 2017 - 23:11

Najbardziej pewne wydaj mi się e-kantory najmniej skomplikowane tak jak przykładowo Pluskantor.pl. Zawsze aktualny kurs, zawsze natychmiastowa transakcja i finito:)

#11 niezarejestrowany_Leon

niezarejestrowany_Leon
  • Goście

Napisany 07 grudzień 2017 - 10:23

Jeżeli chodzi o otwieranie kantoru to trzeba mieć na to spore środki. Musisz mieć po prostu kasę na skupowanie walut. Nie wiem czy opłaca się w tej chwili otwieranie kantoru stacjonarnego podczas gdy powoli odchodzimy od płatności gotówkowych. Ja sam wymieniam w kantorze internetowym KantorEkspert ponieważ przy płatnościach najczęściej używam karty. Może warto byłoby zainwestować w inny biznes? Proszę się zastanowić. 

#12 niezarejestrowany_Tenor

niezarejestrowany_Tenor
  • Goście

Napisany 12 grudzień 2017 - 21:06

Najniższy spread ma Pluskantor.pl, różnica między ceną kupna a sprzedaży waluta bardzo znikoma, w praktyce w ogóle się tego nie odczuwa.

Dodaj odpowiedź

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników