Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kontakt z tym bankiem ograniczył się do kupna przed laty "papierów" Banku Śląskiego, gdy szedł na giełdę. Mam jednak znajomych - pracowników banku, więc i informacje z pierwszej ręki. Generalnie można zapomnieć o czymś takim jak doradztwo. Znajomi mówili mi, że mają cele kwartalne i cele miesięczne, czyli plany do wykonania. jak ich nie wykonają, dostają karniaki, po premii i wypłatach. Jak żle idzie dłuższy czas - są zwolnienia. To oznacza, że łowią leszczy na co się tylko da. Ubezpieczenia, dodatkowe usługi na koncie, karty kredytowe, pożyczki chwilówki na cele konsumpcyjne i tak dalej. Jak ktoś ich pyta co polecają, to aż nogami przebierają z radości. Ogólnie - market z pieniędzmi, które chcą ci dać, ale potem zabrać ze sporym zyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem w ogóle zadowolony z funkcjonowania banku ING, miałem tam konto przez kilka ładnych lat i zero ofert kredytowych z ich strony, mimo stałych wpływów. Zmieniłem na inny bank i oferty pierwsze pojawiły się już po kilku miesiącach. Poza tym ciągłe zmiany dotyczące płatności za konto, niejasne informacje od pracowników, kolejki w bankach... Musiałem przenieść rachunek, bo męczyła mnie po prostu ta instytucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ING opłaca się tylko jednemu Polakowi M. Kondratowi. Już od kilkunastu lat jest na ich garnuszku. Spośród moich znajomych i rodziny nikt tam już nie ma konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ludzie popełniają ogromny błąd idąc do jednego banku i słuchając ich pięknych śpiewek, albo trafią na pewną i bezpieczną ofertę dla nich albo stracą pieniądze. Dlatego zanim podejmiecie jakiekolwiek decyzje polecam zajrzeć na tę stronę gwarantowanefinanse.pl. Pytania nic nie kosztują a możecie dzięki temu tylko zyskać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem klientem Ing i posiadam tam rachunek ROR. Posiadałem również kiedyś konto oszczędnościowe, ale po przeanalizowaniu innych ofert, z łatwością znalazłem wiele innych kont z lepszymi warunkami. Obecnie konto oszczędnościowe mam w BGŻ Optima i wydaje mi się że jest to dobra opcja. Ale wiadomo w kwestiach bankowych najważniejsze jest przeanalizowanie ofert i wybranie tej najlepiej dopasowanej do potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zadowolona z ING. Ma tam konto osobiste, oszczędnościowe i walutowe. Jestem w tym banku od lat i nie mam się do czego przyczepić. Moim zdaniem nie ma ewidentnie 'dobrych' banków, każdy chce mieć zysk z klientów, ale ING wcale nie jest najgorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ING radzi sobie dosyć dobrze w obecnej sytuacji. Przed paroma dniami podał wyniki finansowe za 3 kwartały 2016. Gdy większość banków notuje spadki albo stagnację, ING chwali się wzrostami, przynajmniej  jeśli chodzi o udzielanie kredytów (np. w porównaniu do 3 kwartałów 2015 roku - kredyty dla klientów detalicznych wzrosły o 20 proc. a dla klientów korporacyjnych o 7 proc.),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota

Ja osobiście mam konto firmowe i indywidualne w ING. To jest bank masowy - trudno o indywidualizm podejścia - ale ma znakomity system online, dobrą ofertę i jest tani w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisana przez autora sytuacja najprawdopodobniej ma miejsce w każdej większej korporacji. Wyścig szczurów - wyniki - parcie na awans. Albo wylot i baj baj. W handlu i sprzedaży to standard. Bank to sprzedawca jak każdy inny. Chce zarobić jak najwięcej.

W ING mam konto od 15 lat i jestem zadowolony. Sprawnie, bezpiecznie i bez problemów. Cenny mogłyby być niższe a ja mógłbym poszukać czegoś tańszego ale do tej pory nie miałem z nimi wpadki więc nie szukam alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ING ma całkiem sensowną ofertę. Ostatnio nawet rozważałem możliwość przeniesienia do nich konta firmowego. Ostatecznie jednak na kolejny rok pozostałem na starych śmieciach ale nie wykluczam za rok powrócenia to tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w ING i jestem zadowolona, ponad 5 lat temu uzyskałam kredyt hipoteczny przy korzystnym oprocentowaniu. Oczywiście zawsze można się przyczepić do różnych haczyków, które bank stosuje, ale myślę, że nie da się tego uniknąć w żadnej podobnej instytucji. Jedynym minusem jest mała liczba bankomatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u nich konto ale nie wiem czemu je zlikwidowałem i korzystam z mBanku. Może dlatego że wydało mi się bardziej atrakcyjne cenowo. Teraz już mBank się wycwanił i nie jest tak fajnie jak było. Zastanawiam się nad kolejną migracją. nie jestem lojalny przyciąga mnie zysk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój narzeczony ma tam rachunek i jedyne z czego jest niezadowolony, to wprowadzenie opłaty za korzystanie z innych bankomatów. Ale za to konto walutowe w ING jest na korzystnych warunkach, dlatego nie zmienia banku. Ze względu na to, że często wykonuje przelewy w innej walucie, jest to dla niego najważniejszym kryterium wyboru konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×