Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
ekochemik

problem z kredytem mieszkaniowym przez umorzoną karte kredytową

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja dziewczyna Ania ubiega sie o kredyt na mieszkanie, ja niestety nie mam zdolnosci kredytowej.  Rodzice Ani prowadzą DG która jest zapisana właśnie na Anie. Niestety Ania pare lat temu posiadała karte kredytową, z której nie spłaciła długu ale ten dług został umorzony. Na tą chwile wszystkie banki odmówiły kredytu na mieszkanie włąsnie przez te niespłaconą umorzoną karte. W banku w którym była ta karta założona dostalismy info ze konto Ani juz jest zamknięte i są jakieś ślady po karcie kredytowej. Ania w tym banku wystąpiła o zaswiadczenie o nieposiadaniu konta i zadłużenia kredytowego. na pismo bedziemy czekac pare-parenascie dni.
Dużo nerwów nas to kosztuje bo juz nie wiemy co dalej robić. Doradca kredytowy na początku sprawdzając BIK nic nie znalazł, wszystko było na dobrej drodze do wczoraj, kiedy dostaliśmy odmowe ze wszystkich banków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1. Oprócz BIK-u banki mają swoją bazę w której przetrzymują dane klientów o wiele dłużej, także jak tam coś było nie ten tego to ciężko to wyprostować bez usunięcia owego wpisu. Musielibyście tak jak napisałeś poprosić bank o wykasowanie tej wzmianki o karcie z bazy.

2. Kredyt hipoteczny dla osoby samotnej jest obwarowany większymi wymaganiami niż w przypadku małżeństwa, może warto wziąć go po ślubie? Wtedy także możecie skorzystać z MdM poza tym nazwisko dziewczyny się zmieni, stan cywilny i adres. Jak by nie prześwietlali po peselu to banki będą badały tylko wiarygodność kredytową z racji uzyskiwanego obecnie dochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×