Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 1 głosów

SKOK-i przechodzą pod kontrolę KNF

SKOK SKOK-i

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Jan_1979

Jan_1979

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 1 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 13:06

Trybunał konstytucyjny uznał że ustawa o objęciu kontrolą kas i Kasy Krajowej przez Komisję Nadzoru Finansowego może wejść w życie. Teraz czekamy do 27 października 2012 roku kiedy to nastąpi. Oprócz nadzoru, KNF będzie mógł tworzyć i zatwierdzać zmiany statutu nowych kas. Współczynkik wypłacalności kas ma być podwyższony z 3% do 5%. Dla porównania współczynnik wypłacalności banków komercyjnych wynosi w Polsce 8%.Od października w kasach będzie sprawowany zewnętrzny audyt którego raport poznamy w 2013 roku.

#2 JanekW

JanekW

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 18 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 09:24

Nie wiem czy Krajowa Rada Nadzoru Finansowego to kompetentne ciało. Po tym co okazało się w Aferze Gold raczej skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że najpierw trzeba byłoby uporządkować strukturę oraz uprawnienia KNF-u, a dopiero później zrzucać na nich coraz większą odpowiedzialność.
Choć popieram całkowicie, że SKOK-i będą poddawane kontroli tak jak inne banki, bo w sumie jest to bank, tylko do tej pory działał na jakiś dziwnych warunkach i znów wszystko mogłoby skończyć się aferą.

#3 fast90

fast90

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 8 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 10:01

Korzystam ze SKOK’ ‘u miałem kredyt, mam konto. Nie jest, że - nigdy nie oszukali mnie na złotówkę. Mianowice chodzi o to, że mają bardzo dziwne opłaty. Pamiętam jak dwa razy w roku zmieniła się stawka ubezpieczenia konta - pieniędzy nie wiem, czego.
Raz 80 zł potem ponownie 80 zł w roku. No razem 160 zł w rok to jest: 13 zł miesięcznie. (Dużo)

Jako że mam konto u nich i wpływa tam moje wynagrodzenie, naradzie konto mam założone i tak będzie?
Mam dosyć ciekawe odsetki % od kwoty, jaka wpływa na konto.

#4 art

art

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 70 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 18:07

A czy mógłbyś podzielić się informacjami jaki to %, bo myślę, że to jest najbardziej interesująca kwestia i ta informacja przyda się wielu użytkownikom tego forum. Czy procent w istocie jest tak zadowalający, że pokrywa opłatę w wysokości 13zł miesięcznie?

#5 fast90

fast90

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 8 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 21:26

zależy ile wpłynie na konto. Sprawdzę na dniach i dam wam pełne dane i opis co i jak.
OStatnio miałem jakieś 32 złote na konto z %. wpływ ponad 1450 zł miałem i jakieś kilka po 200-230 zł.
Ppotem nic tylko wypłaty-- no jakoś tak....

#6 Andrew88

Andrew88

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 8 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 16:16

No jeżeli 32 złote to faktycznie jest to opłacalna inwestycja. Fortuna to nie jest, ale zawsze jakiś grosz wpadnie co miesiąc.

#7 JanekW

JanekW

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 18 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 15:48

32 złote przez kilka lat przez miesiąc, a potem pobiorą sobie prowizję w postaci całych oszczędności i znikną z rynku ;)

#8 ponury

ponury

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 10 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 22:48

Korzystam ze SKOK’ ‘u miałem kredyt, mam konto. Nie jest, że - nigdy nie oszukali mnie na złotówkę. Mianowice chodzi o to, że mają bardzo dziwne opłaty.

W jakim SKOK konkretnie, bo okazuje sie, że nawet w obrębie jednej miejscowości ich oferty potrafia różnić. U mnie w poweicie są 2 albo 3 SKOK-i jestem ciekaw, czy może to jeden z nich?

#9 Takisobie

Takisobie

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 20 postów

Napisany 06 październik 2012 - 02:30

SKOK hmm... nie wiem , jakoś średni mi się to kojarzy, wiem że kiedyś wprowadzali super pożyczki. Jednak oferta opierała się jak provident. Teraz mają nawet dobrą pozycję.

#10 12pawel

12pawel

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 12 postów

Napisany 24 maj 2013 - 12:36

musisz dokładnie sprecyzować o jaki skok ci chodzi, bo tak jak banki sa różne tak i skoki, ja korzystam z lokat w SKoku Wołominie, mają tam najwyższe oprocentowaniebo 6 a nawet i powyzej 7%, więc śmiało wam polecam

#11 eliasz

eliasz

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 22 postów

Napisany 08 kwiecień 2017 - 11:08

przeszły do KNF, wzięli kasę z budżetu na oddłużenie i wyszli. Ot takie prawo dżungli

#12 pozyczkasa.pl

pozyczkasa.pl

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 34 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisany 23 kwiecień 2017 - 10:36

prędzej czy poźniej wszystkie skoki padną. To jest najgorsze, że każdy polak składa się na to aby nie upadły. Regulacje powinny być od dawna i wtedy klienci skoków też składaliby się na fundusz gwarancyjny.

http://pozyczkasa.pl

#13 mirek43

mirek43

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 5 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 08:48

zauważ ile to trwało wszystko

#14 KredyciarzNerwowy40

KredyciarzNerwowy40

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 27 postów

Napisany 12 październik 2017 - 10:29

Gdyby  nie KNF to SKOKI by padły i to mocno.

#15 KredyciarzNerwowy40

KredyciarzNerwowy40

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 27 postów

Napisany 12 grudzień 2017 - 14:56

Te SKOKI to niezły wałek był. Powinna powstać komisja. która to wszystko zbada.

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: SKOK, SKOK-i

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników