Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 1 głosów

Sprawa parabanków była już poruszana w marcu 2012 w sejmie

interpelacja sejm interpelacje 2012 prawo a parabanki parabanki instytucje finansowe nadzór państwa nad parabanka

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Sabina

Sabina

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 38 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 17:08

Okazuje się że niektórzy posłowie zwracali się do premiera już wcześniej w sprawie nieuregulowanego prawnie działania parabanków i instytucji finansowych w Polsce. W marcu 2012 w interpelacji 3188 czytamy m. in. "...państwa członkowskie mają obowiązek zapewnienia nadzoru nad działalnością kredytodawców przez instytucję lub organ niezależny od instytucji finansowych lub regulowania takiej działalności".
W Polsce KNF nie nadzoruje parabanków i takiego nadzoru nie ma w cale. Stąd afery typu Amber Gold i inne nieszczęścia dotyczące pożyczania i oszczędzania pieniędzy.
Więcej na temat interpelacji: http://www.sejm.gov....sp?key=55F5F523

#2 Antek

Antek

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 14 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 09:40

Trochę to dziwne, że w demokratycznym państwie znalazła się tak spora luka prawna, dzięki której dziesiątki jak nie setki podejrzanych instytucji może legalnie czerpać pieniądze od Polaków i na dodatek nie dawać im żadnych gwarancji. Mamy w końcu XXI wiek i duży bagaż doświadczeń choćby innych państw (np.: wielkie piramidy finansowe w USA).

#3 Andrew88

Andrew88

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 8 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 16:21

Właśnie tak funkcjonuje nasze państwo. Kilkunastu posłów (bo przecież podczas takich dyskusji jest ich garstka) trochę sobie pogada, ponarzeka, powie co wypadałoby zrobić i na tym cisza. Przecież takie kwestie powinny być uregulowane 20 lat temu, a nie teraz, przy okazji sporych afer, które towarzyszą tego typu interesom.

#4 masterweb

masterweb

  1 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 97 postów

Napisany 05 październik 2012 - 20:56

to nic nie da, mogą sobie gadać, sejmować, debatować i wszystko inne. Nie wyjdzie z tego nic. Pewnie dlatego, że połowa polityków jest zamieszana w takie firmy. To że wykonują rozmowę, po to aby pokazać ludziom jacy oni są opiekuńczy dla nas, że boją się o nasze pieniądze, i takie tam durnoty. Nie wierzyłem nigdy w żadne ich słowo i nie uwierze nigdy. Chyba, żeby wymienić cały rząd.
Wtedy może, nie wiem.. zobaczymy, jednak teraz to nie. Niech się biorą do roboty..

Lokaty * Inwestycje * http://www.marketinvest.pl/


#5 Takisobie

Takisobie

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 20 postów

Napisany 06 październik 2012 - 02:07

nie ma takiej mocy żeby to wszytsko ruszyło z kopyta. Może dlatego, że takie firmy nie wiem jak to nazwać są bezkarne. Jak nie polityka, to komercja, jak nie to to tamto i tak to wszytsko ma swój tragiczny koniec. Jaki jest znany dla każdego z nas. Szkoda mi tylko ludzi jacy ufają takim osobom - i że się niebał o to wszytsko. Jak by to była bańka a tu tych baniej się nazbierało.

#6 GamerX

GamerX

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 12 postów

Napisany 23 październik 2012 - 21:12

hahaha nie no tak Polska jest tak zriobiona że albo każdy z nas się smieje, albo stadion dziurawy, albo to albo tamto. Banki w Polsce działają bardzo prężnie w naciąganiu ludzi. Polityka ma z tego także jakiś grosz, dlatego nie chcą ich nękać bo wszystko wyjdzie na wierzch/ jak syn pana Tuska ? co miał działkę z OLT ex ? miał, zarabiaj lepiej niż tata.

teraz pucują się z invitro - to jest już w ogólne przesada. Ale ja tam tego nie akceptuje - nie wypowidam się ani nic.. jestem tutaj na forum, żeby napisać jak banki pracują, jak obsługują jak się starają. To ma być Bank ?

#7 masterweb

masterweb

  1 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 97 postów

Napisany 25 październik 2012 - 20:44

p banaki są i będą zawsze czy to w Polsce czy gdzieś indziej, nie no tak... najlepiej...takie firmy pożyczają pieniądze z lewe miejsca i wiemy o tym dokładnie to jak by pociągnąć wszystkich co pożyczyli je od takiej firmy która oszukała innych, i co ?
jesteśmy wszyscy winni ? tego nikt nie uważa, bo nie ma tu co rozmawiać dlaczego ? polityka Polska... szkoda...

Lokaty * Inwestycje * http://www.marketinvest.pl/


#8 internet

internet

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 10 postów

Napisany 26 październik 2012 - 15:39

JEDNAK NASZE DZIAŁANIA. Nie mają nic do tego, takie banki są i będą jak zamkną jeden , posadzą właściciela mija chwila i powstaje następny niebezpieczny bank który oferuje lokaty dla ludzi. Jednak większość albo nie wie że dany bank nie jest odpowiednim i ładuje kase, potem ona jest dzielona na odpowiednie części. Nie będę mówił dla kogo ale wiemy dla kogo i nic nikomu nie zrobili..

szkoda zamiast był by bank jeden, duży z legalną ofertą - każdy może sobie zainwestować i co ?nie lepiej...

#9 NFSWORD

NFSWORD

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 14 postów

Napisany 28 październik 2012 - 22:32

sejm nie nie zmieni - oni tylko poruszyli po to aby nic nie było widać, ukryć , zatuszować, i tyle. Zacieranie śladów jest najlepszym zajęciem naszego sejmu, polityków, i wpływowych ludzi.
Zakończyło się to wszystko jak widać w sądach, CBA, CBŚ ma pełne ręce roboty, tony papierów do analizy, i co ? ci co poruszli temat w sejmie mówiąc że jest okey nie mają sobie nic do zarzucenie bo co ? oni tylko podpisali papierek i tyle.
takie działania polityczne kończą się albo aferą jak ta, albo przeciekającym dachem, czy zwolnieniem z aresztu matki która zabiła swoje dziecko. Czy Polska ma normalny naród ? my jako Polacy widzimy wszystko co się dzieje, jednak ci co rządzą Polską mają problem z zachowaniem czystego rozsądku. Dlatego mamy takie działania. Morderstwa, afery, oszustwa, wyłudzenia itp normalne w USA to by poszedł pan P.. albo na 3 dożywocia albo gdzieś do Alcatraz do więzienia na Blok C i tam by pochandlował, ale swoją d...... i tyle, nie obrażam nikogo ale czy nie mówię prawdy ?

#10 aniag1

aniag1

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 10 postów

Napisany 29 październik 2012 - 20:59

Ale nie uważacie że to też trochę wina głupoty ludzkiej? Ja rozumiem oszustwo ale mózgiem trzeba ruszyć szczególnie jak chodzi o majątek...

#11 NFSWORD

NFSWORD

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 14 postów

Napisany 31 październik 2012 - 23:16

tak zgadza się jednak nie każdy myśli tak jak powinien. Nie wiem dlaczego, ale zdanie każdy ma inne. Szkoda że każdy z nas idzie sie nabrać na marketing sejmu, polityków itp. wierzymy we wszystko co nam powiedzą, teraz wyszło szydło z worka, Smoleńsk, amber gold i wiele innych rzeczy, piramidy dalej sie robią i będą robić, nie ma co...
szkoda że tak jest i tyle, nie można pójść do banku bo w wejscu zostaniemy oszukani i nafaszerowani dziwnymi materiałami, itp blee

#12 masterweb

masterweb

  1 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 97 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 22:00

zgadza się banki w Polsce działają bardzo prężnie i jak narazie nie zanosi się na to żeby one przestały działać, kazdy bank ma swoje dochody w milionach dlatego Marcin P wykorzystał złoty środek swojego banku i wykorzystał w podobny sposób ludzi i to nie winnych ludzi, jak wiemy on tego nie spłąci nigdy, ale wiemy także że ma pieniądze dlatego jeszcze nie zrobił nic sobie bo jak wyjdzie z więzienia to dalej będzie godnie żył, ciekawe jak będzie wychodził czy będzie TV i w ogólne pełno innych osób, takie normlanie zebranie.. i tak pewnie będzie to wiem.. no nic

Lokaty * Inwestycje * http://www.marketinvest.pl/


#13 gregi

gregi

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 24 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:59

Powinni ustawowo zakazać działalności takim firmom.


Forum pożyczkowe Monetto opinie i oceny klientów: pożyczki, chwilówki, kredyty.
Banki opinie o bankach na forum: mbank, alior sync, pko bp, ing.


#14 mezus

mezus

  0 stopień

 • Użytkownicy forum
 • 7 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:13

I co, niby coś zakazali a pseudo firmy pożyczkowe nadal jak działają tak działają...


Poczytaj najpierw opinie o bankach zanim podpiszesz umowę o jakiekolwiek produkty finansowe :)Dodaj odpowiedź  Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: interpelacja, sejm, interpelacje 2012, prawo a parabanki, parabanki, instytucje finansowe, nadzór państwa nad parabanka

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników