Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania


1 odpowiedzi na ten temat

#1 Piotrakkk

Piotrakkk

    0 stopień

  • Użytkownicy forum
  • 6 postów

Napisany 27 grudzień 2017 - 17:23

Mam taką sytuację, że chciałbym za 6-7 miesięcy wziąć kredy na około 300 000 zł na budowę domu i zakup działki budowlanej (na której ten dom będzie stał). Około 250 000 zł poszłoby na dom, 50 000 zł na działkę.

Do tej pory nigdy nie brałem niczego na raty. Z tego co słyszałem, to regularne spłacenie rat może podnieść zdolność kredytową, stąd miałbym kilka pytań, czy wzięcie rat na poniższych warunkach może mieć dla banku znacznie:

1. Czy wzięcie rat (i ich terminowe spłacenie) na sprzęt RTV/AGD na 6 miesięcy (powiedzmy na kwotę 6 000 zł) może podnieść moją zdolność kredytową? Na 6 miesięcy dlatego, że chciałbym właśnie z 6 miesięcy wziąć ten kredy.

2. Te raty zamierzam wziąć na trzy urządzenia. Czy bank, który będzie mi udzielał kredytu na dom i działkę może bardziej „docenić” (w sensie zwiększenia zdolności kredytowej) jeżeli kupię każdy z tych trzech urządzeń w ramach trzech oddzielnych umów sprzedaży na raty w trzech różnych bankach, niż w ramach jednej umowy w jednym banku?

3. Czy jeżeli wziąłbym te raty w takim samym banku, w którym chciałbym wziąć kredyt na dom i działkę, to czy bank, który będzie mi udzielał tego kredytu na dom i działkę bardziej to „doceni”, niż gdybym wziął raty w jakimś innym banku?

4. Do tej pory (drugie półrocze 2017 roku) przez 6 miesięcy wynajmowałem mieszkanie (1430 zł miesięcznie). Co miesiąc regularnie wpłacałem właścicielom za wynajem na ich konto bankowe. Czy bank może to wziąć pod uwagę?#2 mrobert15

mrobert15

    0 stopień

  • Użytkownicy forum
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisany 27 styczeń 2018 - 16:01

1. Regularne spłacanie kredytów (w tym ratalnych) w przeszłości podnosi wiarygodność Klienta, ale nie ma raczej wpływu na ocenę aktualnej zdolności kredytowej - czyli wyliczenia maks. kwoty kredytu, jakiej bank udzieli.

2. Kilka spłaconych wcześniej zobowiązań wygląda lepiej niż jedno, ale bez przesady!

3. Banki  zwykle przychylniej patrzą na "swoich" Klientów, którzy dali się poznać jako wiarygodni.

4. Wynajem w przeszłości nie będzie miał wpływu na ocenę zdolności kredytowej.

Dodaj odpowiedź  


0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników