Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
mroczkowa

Zmniejszenie składek zus

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo otwieram moją pierwszą w życiu firmę... jedyne co mnie przeraża to składki ZUS, nasłuchałam się wielu rzeczy o ZUS-ie i urzędzie skarbowym od moich znajomych... obawiam sie że może dojść do takeij sytuacji że wszytwko co zarobię będę musiała oddac ZUS-owi... czy może mi ktoś doradzić jak zmneijszyć składki ZUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZUS płacić musisz i tego bym się trzymał. Jak napisał NapieraL przez pierwsze dwa lata stawka jest referencyjna. Po upływie tego czasu możesz zamknąć firmę i spróbować założyć nową na mamę, tatę, babcie, dziadka, ciocie, męża itp. Póżniej znów założyć na siebie. Istnieje możliwość założenia firmy za granicą kraju np za pośrednictwem https://aic.world/pl, lub innej firmy oferującej "firmę w raju podatkowym", ale ja bym tego unikał. Takie unikanie płacenia ZUSu może skończyć się kłopotami w przyszłości.

Edytowane przez propabilistyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku zus jest preferencyjny.Czyli składki jakie będziesz prowadzila nie bedą duże. Z tego co pamiętam to w tym roku jest to jakieś 470 zł. Od przyszłego roku pewnie podrożeje ale o kilkanaście złotych ( o wiele więcej podrożeje normalny zus ponieważ wszystko działa proporcjonalnie).

Tak więc nie masz się co martwić.

Gorzej mają Ci po dwóch latach. Oni muszą płacić prawie 1300 zł miesięcznie zusu co jest dla mnie czystą abstrakcją. W takiej sytuacji jak nie chce się płacić zusu to zakłada się spółkę

http://www.firmabez-zusu.pl/

Tutaj jest wszystko wyjaśnione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej Zus to dla niedużej firmy to spore obciążenie. A nie zapominajmy że to nie koniec wydatków. Do tego podatek dochodowy 18% albo 19% (jeśli liniowy), dodać należny koszty prowadzenia działalności. a jakby na to nie patrzeć PIS coraz bardziej utrudnia życie przedsiębiorcą - za niedługo nie odliczysz wykorzystania samochodu prywatnego do celów służbowych no i w 2018 ponoć ma zniknąć liniowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jakby na to nie patrzeć PIS coraz bardziej utrudnia życie przedsiębiorcom

W sumie to nie masz racji. Przedsiębiorcy bardzo chwalą zmiany przepisów wprowadzone przez Morawieckiego. Domyślam się, że nie masz firmy, to tego nie odczuwasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie masz racji. Przedsiębiorcy bardzo chwalą zmiany przepisów wprowadzone przez Morawieckiego. Domyślam się, że nie masz firmy, to tego nie odczuwasz.

Tak szczególnie jak weżniemy kwotę wolną od podatku, częstsze kontrole US, plany podwyżek podatków, zlikwidowanie ulg np za pojazd służbowy. Chyba odleciałeś .... Już nie mówię o oskarżeniach PIS w stosunku do przedsiębiorców że są winni spadku PKB :D Widać Twoje preferencje wyborcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* oczywiście chodziło mi o samochody prywatne do celów służbowych. Tak przedsiębiorcom (wiesz co to słownik i że może czasem przez niego przemknąć  błąd:) )

Edytowane przez Byun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×