Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
art

Alior Sync czy MBank, zdecydowana wygrana?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie sądzicie, że Alior Sync obecnie zdominował całkowicie rynek bankowości elektornicznej? Ich nowa oferta jest całkowicie bez zarzutu, najnowocześniejsza pod względem technologicznym i najbardziej dostosowana do potrzeb internetowych społeczeństw?

Dziwią mnie osoby, które zażarcie bronią mbanku tylko dlatego, że mają tam konto. Bilans ekonomiczny nie pozostawia cienia wątpliwości, że to Alior Sync jest bankiem, w którym otwarcie rachunku osobistego, opłaca się o wiele bardziej. Poniżej kilka głównych argumentów, dla których o wiele bardziej opłacalne jest posiadanie konta w Alior Sync niż w Mbanku:

1. Przede wszystkim to zero złotych za prowadzenie konta. Tak, tak zdaję sobie sprawę z tego, że w mbanku też nic za konto nie płacę, ale... patrz punkt drugi...

2. Cashbach w wysokości 5% - flagowa propozycja i produkt alior sync. Moim zdaniem zrobili nim furorę przyciągając wszystkich wyjadaczy sklepów internetowych oraz większych portali jak allegro czy ebay. Jak na razie nie mają sobie równych. W tym miesiącu dostałem zwrotu 30zł, a moje zakupy nie były jakieś imponujące. Podejrzewam, że internetowi zakupoholicy i maniacy aukcyjny są w stanie wyciągnąć dużo więcej, nawet kilka stów. W mbanku nie słyszałem o jakimkolwiek cashbacku.

3. 0 zł za przelewy natychmiastowe - i jest tych przelewów, aż 10. Mi w zupełności wystarcza w tym miesiącu wykorzystałem 2. W Mbanku? Są płatne.

4. Wypłaty ze wszystkich bankomatów są jak na razie w Alior Sync zupełnie za darmo. To niesamowita wygoda. Nie muszę jak do tej pory szukać konkretnych bankomatów, idę do tego, który mi akurat odpowiada. W mbanku opcja taka obłożona jest opłatami i prowizjami.

Zdecydowanie wygrywa Alior. I chyba głupotą jest obstawać przy mbanku. Dopóki nie przedstawią nowej oferty, dopóty Sync będzie na podium.

Nie wydaję mi się by Mbank był w stanie odbudować swoją pozycję. Jego tradycja i historia jest piękna. W końcu to właśnie on upowszechnił bankowość elektorniczną, ale niestety nie był w stanie nadążyć za odrabiającą błędy konkurencją. Nie wiem co musiałby uczynić Mbank i co zaproponować swoim klientom, by zdetronizować Alior Sync, który bez wątpienia wprowadził elektroniczną bankowość w Polsce, w nowe stadium rozwoju. I chwała mu za to.

Sam posiadałem konto w PKO BP i przeszedłem do Alior Sync. Wygrał rachunek ekonomiczny. Dlatego nie rozumiem osób tak „przywiązanych” do swoich banków. Przecież to nie kot czy pies – miejsce prowadzenia rachunku bankowego zawsze można zmienić. I to z korzyścią dla samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też wydaję mi się, że próba renowacji Mbanku i odbudowanie jego pozycji to trochę tak jakby ktoś próbował wskrzesić trupa. Istnieją pewne granice promocji i nie sądzę, by Mbank był w stanie zaoferować coś więcej, bo niby co? Cashback 10%? To chyba nierealne i zupełnie nieopłacalne. Mbank przegapił swoją szansę i spoczął na laurach, bo przez wiele lat miał dominującą pozycję wśród rachunków bankowości internetowej i bardzo dużą popularność. Niestety „konkurencja nie śpi” jak to mawiają i również w tym wypadku, cios zadany przez Alior Sync jest chyba nokautujący. Nowy Mbank to raczej zabieg, który ma na celu zatrzymanie klientów, którzy jeszcze się od niego nie odwrócili, aniżeli próba przyciągnięcia nowych użytkowników. A tak swoją drogą to kiedy w ogóle ten nowy Mbank ma wystartować? Ktoś zna jakieś konkrety? Kiedy możemy spodziewać się nowej oferty wśród bankowości elektronicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ten cashback jest rzeczywiście bardzo kuszący. Aczkolwiek wydaje mi się że tylko kwestią czasu jest jak wprowadzi to mbank. Nie wydaje mi się aby byli tak głupi, że widząc że tracą klientów przez jego brak nie będą próbowali tego wprowadzić. Dlatego nie wydaje mi się abym był taki głupi dając im jeszcze szanse by to wprowadzili. Ale za to zgadzam się np z opinią że przywiązanie niektorych osób do takich banków jak PKO BP jest straszne. Ale pko na tym żeruje. Ostatnio zerknąłem ile pko pobiera prowizji na wyciągąch moich rodziców! I może nie zaproponowałem im mbanku czy aliora bo nie używają komputera ale jest tak ogromny szereg innych banków które nei mają takich opłat jak np ING że nie warto pozostawać przy takim banku jak PKO. Ja wiem że wielu ludzi przekonuje to że pko to tak znany bank ale na boga ing czy wbk czy każdy inny również nagle z dnia na dzień nie zmiecie się z naszą kasą jak AMber Gold. Więc rzeczywiście myślę że w Polsce powinno nauczyć się ludzi sprawdzać jak wiele mogą zyskać będąc bardziej świadomymi tego jakie produkty bankowe wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że ludzie obawiają się nowych rzeczy, zwłaszcza wtedy gdy ten strach wynika z niewiedzy. PKO ma ciągle mnóstwo klientów i pewnie większość z nich pozostaje przy tym banku z przywiązania. Czasem nie chodzi nawet o to czy jest to PKO czy jakiś inny bank. Przy zmianie banku zmienia nam się również rachunek bankowy co ciągnie za sobą sporo konsekwencji. Ludzie czasem już jakoś przeżyją tą wyższą prowizje w danym banku, ale nie trzeba nić załatwiać i nic zmieniać. Dlatego też oprócz strachu i niewiedzy (odnośnie oferty innych banków) dochodzi do tego wszystkiego czyste lenistwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nową promocję w mBanku - http://premia-za-konto.pl/ - w postaci premii za samo otwarcie konta, jak i też jego użytkowanie. Dosyć szybka odpowiedż, ciekawe czy dzieki temu mBank znów zyska przewagę. Jak sądzicie, czy ta promocja pomoże, czy w ogóle jest korzystna? Czekam na opinie, może ktoś już skorzystał z ich oferty? Ja posiadam eKonto już od kilku lat i z pewnością bym go nie zamieniła na żadne inne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie sądzicie, że Alior Sync obecnie zdominował całkowicie rynek bankowości elektornicznej? Ich nowa oferta jest całkowicie bez zarzutu, najnowocześniejsza pod względem technologicznym i najbardziej dostosowana do potrzeb internetowych społeczeństw?

Dziwią mnie osoby, które zażarcie bronią mbanku tylko dlatego, że mają tam konto. Bilans ekonomiczny nie pozostawia cienia wątpliwości, że to Alior Sync jest bankiem, w którym otwarcie rachunku osobistego, opłaca się o wiele bardziej. Poniżej kilka głównych argumentów, dla których o wiele bardziej opłacalne jest posiadanie konta w Alior Sync niż w Mbanku:

1. Przede wszystkim to zero złotych za prowadzenie konta. Tak, tak zdaję sobie sprawę z tego, że w mbanku też nic za konto nie płacę, ale... patrz punkt drugi...

2. Cashbach w wysokości 5% - flagowa propozycja i produkt alior sync. Moim zdaniem zrobili nim furorę przyciągając wszystkich wyjadaczy sklepów internetowych oraz większych portali jak allegro czy ebay. Jak na razie nie mają sobie równych. W tym miesiącu dostałem zwrotu 30zł, a moje zakupy nie były jakieś imponujące. Podejrzewam, że internetowi zakupoholicy i maniacy aukcyjny są w stanie wyciągnąć dużo więcej, nawet kilka stów. W mbanku nie słyszałem o jakimkolwiek cashbacku.

3. 0 zł za przelewy natychmiastowe - i jest tych przelewów, aż 10. Mi w zupełności wystarcza w tym miesiącu wykorzystałem 2. W Mbanku? Są płatne.

4. Wypłaty ze wszystkich bankomatów są jak na razie w Alior Sync zupełnie za darmo. To niesamowita wygoda. Nie muszę jak do tej pory szukać konkretnych bankomatów, idę do tego, który mi akurat odpowiada. W mbanku opcja taka obłożona jest opłatami i prowizjami.

Zdecydowanie wygrywa Alior. I chyba głupotą jest obstawać przy mbanku. Dopóki nie przedstawią nowej oferty, dopóty Sync będzie na podium.

Nie wydaję mi się by Mbank był w stanie odbudować swoją pozycję. Jego tradycja i historia jest piękna. W końcu to właśnie on upowszechnił bankowość elektorniczną, ale niestety nie był w stanie nadążyć za odrabiającą błędy konkurencją. Nie wiem co musiałby uczynić Mbank i co zaproponować swoim klientom, by zdetronizować Alior Sync, który bez wątpienia wprowadził elektroniczną bankowość w Polsce, w nowe stadium rozwoju. I chwała mu za to.

Sam posiadałem konto w PKO BP i przeszedłem do Alior Sync. Wygrał rachunek ekonomiczny. Dlatego nie rozumiem osób tak „przywiązanych” do swoich banków. Przecież to nie kot czy pies – miejsce prowadzenia rachunku bankowego zawsze można zmienić. I to z korzyścią dla samego siebie.

 

Konto osobiste
  • Klient otrzymuje do konta Cashback 5% od zakupów w Internecie, oraz miesięcznie 10 darmowych przelewów natychmiastowych.
  • 0 zł za konto i kartę debetową oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
  • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
  • To konto jest całkowicie darmowe bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków

 

Więcej na http://izapow./short/r5yh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m bank był chyba pierwszym bankiem który wprowadzał kilka innowacji jeżeli chodzi o bankowość elektroniczna, kiedys wprowadzil i tak zostalo, od pewnego czasu nie zmienia sie tam nic... nawet kredyt ma oprocentowanie ponad 7 procent jak jakiś czas temu (kredyt hipoteczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał

A co powiecie o Koncie Godnym Polecenia z BZ WBK? Wygląda na tak tanie jak Alior Sync, a w paru punktach nawet lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej
Przedstawiam Państwu najkorzystniejsze obecnie konto wg rankingu klientow i brokerów:
 
mBank eKONTO z darmowymi bankomatami
    0 zł za otwarcie i prowadzenie
    0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne przez internet
    0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju
    0 zł za kartę debetową przy korzystaniu (transakcje na kwotę 
    min. 200 zł miesięcznie)   
 
mBANK   mBiznes konto
    0 PLN za otwarcie i prowadzenie rachunku
    0 zł za przelewy do ZUS i US
    limit do 10 000 zł na start     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mbank dużo stracił w moich oczach odkąd wprowadził opłaty za korzystanie z bankomatów za granicą - min. 9 zł

a wcześniej się reklamowali strasznie, że wszystkie bankomaty na świecie za darmo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od zawszę korzystam z mbanku, ale gdybym miał od nowa otworzyć konto to wybrałbym inny bank. Mimo, że mbank próbuje robić jakieś promocje to często pojawiają się jakieś "kwiatki" (zmiany w regulaminie itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.  Każdy ma inny gust. Jednej osobie może się system bankowości internetowej mbanku podobać jednak drugiej osobie już tak bardzo się to podobać nie będzie bo cały system moze się wydawać zbyt kolorowy ( sam uważam, ze te wszystkie odznaki to jedno wielkie nieporozumienie jeśli chodzi o poważny bank).

Moim skromnym zdaniem obecnie najlepszą ofertę na konto osobiste ma bank ing:

https://www.tanie-konto.pl/ing-bank/konto-z-lwem-direct-konto-osobiste/

Z uwag na wygodny system, możlwość założenia sobie konta oszczednosciowego.Jak również premie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×