Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość Kamil

Jak pomóc ojcu wyjść z długów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil

Dzien dobry

Mój tata prowadzi firmę jednoosobową plus dodatkowo jest zatrudniony na etacie. Na firmę wziął dwa kredyty około 70 tys. zł. które ładnie i bez problemów sie splacaja. Póżniej wydzwaniali do niego daradcy finansowi i do brał jeszcze kilka kredytów i wpadł w te koło kredytowe. (nie wiem gdzie miał głowę jak do bierał te kredyty). W chwili obecnej ma kredyty w kilku roznych bankach a łączna rata miesięcznie wynosi około 7 tys. zł. Na dzień dzisiejszy wszystko jest splacane regularnie nie ma zadnych opóżnień w nie ktorych bankach jest juz spacone po 25 rat a w nie ktorych po 5-10 rat. Ale tak wysoka rata zaczyna lekko dusić i dlatego zaczynam szukać rozwiazania zanim stanie się zadłużenie. Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestię, może jakiegoś dobrego doradce finansowego co umożliwi skonsolidowanie tych kredytow w jeden i niższa ratę. Rata może byc spokojnie 2500 zl do 3000 zl. miesiecznie i to pozwoli odetchnąć i żyć w spokoju. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem. Nie są to duże kwoty, przy odpowiednich obrotach w firmie, spokojnie da się to skonsolidować.

Sugerowałbym nie konsolidować kredytów, które dobiegają końca (pozwoli to szybciej odetchnąć całkowicie w przyszłości, skróci czas konsolidacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zdania,ze konsolidacja wcale nie jest tak dobrym rozwiązaniem. Wprawdzie prezentuje się to zachęcająco bo rata jest mniejsza ale pod koniec będziecie musieli zapłacić o wiele więcej niż wynosiła pierwotna rata. Jesli Twój ojciec wpadł w pętlę zadłużenia to polecałabym poczytać sobie tematy o tym zakładane na forum kredytowym:

http://www.forum-kredytowe.pl/tagi/petla-zadluzenia.html

 

Jak widzisz jest wiele takich osób. Jestem zdania,że zawsze jest jakiejś wyjście z sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, konsolidacja jest zdecydowanie wyższa jeśli chodzi o koszta końcowe spłaty, aczkolwiek często jest jedynym wyjściem (korzystnym) na obecną chwilę. W tym przypadku rata miesięczna jest wysoka, więc skorzystałabym z możliwości kredytu konsolidacyjnego, żeby znacznie zmniejszyć te raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożena

Proszę o kontakt pod nr tel 885010907, postaram się pomóc.

www.bcwfactory.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić Tobie bardzo przydatny poradnik, który znajduje się pod adresem http://obligacjemakler.pl/ Jak szybko rozwiązywać problemy finansowe i jakie strategie przyjąć, aby nie musieć się niczym specjalnie tutaj przejmować i się ograniczać? Na pewno bardzo ważne jest stałe komunikowanie się z pożyczkodawcą nieunikanie tego, gdyż pokazanie na ogóle dobrej woli i zaangażowania w spłatę zobowiązania wystarczy, aby być z tych wszelkich opcji zadowolonymi. Dlatego też warto dla siebie wybrać pewne użyteczne rozwiązania i wiedzieć, jak to tutaj naprawdę dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×