Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że na forum jest mowa niemal tylko o kredytach, a brakuje zakładki, czy chociażby wątku o pożyczkach prywatnych i społecznościowych, które ostatnimi czasy są bardzo popularne. W związku z tym piszę właśnie tu i apeluję do adminów o poszerzenie nieco tematyki forum, to je na pewno uatrakcyjni. Ze swej strony chciałem dodać, że prócz kredytu firma może starać się właśnie o taką pożyczkę i jest to dobra alternatywa. Wiem co mówię, bo sam należę do osób, które miały z tym do czynienia. Dwa lata temu założyłem firmę, dosyć dobrze prosperowała, jednak ze względu na to, że były to jej początki potrzebowałem dodatkowego zastrzyku finansowego, by móc się rozwijać. Wtedy dowiedziałem się o CapitalClub i postanowiłem spróbować. Złożyłem wniosek, opisałem w nim swoje plany oraz cele i po jakimś czasie uzbierałem ustaloną przeze mnie kwotę. Po prostu pożyczkodawcy widząc moją “aukcję” wyrazili chęć wsparcia mnie. Dziś jestem w trakcie spłacania rat, pilnuję terminów, biznes się rozwija, pomału ale widać znaczną różnicę. Dlatego ja jak najbardziej popieram tego typu inicjatywy. Chciałbym się również dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów miał w przeszłości, ma obecnie lub planuje podobne działania, chętnie wymienię się doświadczeniami i podyskutuję na ten temat :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczki prywatne w Polsce to fikcja za którą kryją się grupy przestępcze nie tylko z Polski ale i z np. Maroka co widać po postach nieumiejętnie tłumaczonych translatorem na j. polski, natomiast pożyczki społecznościowe jak najbardziej tyle że na forum kto chce to pomaga w dziale "Pomogę finansowo lub prawnie" .

 

Ludzie którzy udzielają pożyczek prywatnych z reguły nie oczekują procentu a po prostu zwrotu pożyczonej kwoty i są to w większości pożyczki w rodzinie
lub wśród znajomych. Polacy to raczej nie lichwiarze.

 

Wyspecjalizowane portale pośredniczące w pożyczkach społecznościowych jak np. kiva.org czy nasz kokos.pl to forma pomocy która się sprawdza i którą np. ja bardzo szanuję.

Edytowane przez Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Witek, nie chodziło mi o takie podejrzane procedery, są w Polsce ludzie, którzy chętnie inwestują nawet dziesiątki tysięcy, oczywiście z korzystnym procentem i wspierają tych, którzy potrzebują takich środków, np. firmy. Na pewno nie we wszystkich przypadkach jest to działalność mafijna :P Dlaczego uważasz, że ktoś kto udziela pożyczek prywatnych nie oczekuje żadnego zysku? Wiadomo, że jeśli pożycza się bliskim, to wymaga się jedynie zwrotu tego, co się pożyczyło. Ale pożyczki prywatne mogą się odbywać nie tylko w środowisku rodziny i znajomych.

Też uważam, że to świetna forma pomocy, ale też, z punktu widzenia pożyczkodawcy, dobra okazja na zysk. Odnoszę wrażenie, że większości osób social lending kojarzy się wyłącznie z braniem pożyczek, a nie też z ich dawaniem. Chciałbym, żeby cały ten system w Polsce nabrał wyrażniejszego kształtu, bo na tle Europy Zachodniej i USA wciąż wypadamy dość blado… Ludzie boją się udzielać takich pożyczek, moim zdaniem nie do końca słusznie, bo przy odrobinie rozwagi i trzeżwego myślenia można uniknąć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest twój ukryty cel "make_money" ale zarejestruj się np. na kiva i zobacz jak ludzie oddają po dolarze bez odsetek pożyczkodawcom z całego świata. Za pożyczki $100 kupują potrzebne narzędzia, stragany i zabierają się do pracy.  Większość to osoby z 3-go świata którym być może nigdy byś nie zaufał - a oni zwracają częściej pieniądze niż Polacy i "bogaci" Europejczycy.

 

Chodzi o to że do pożyczania pieniędzy komuś jak i przyjmowania pożyczki trzeba dorosnąć, nie tylko rozumem a przede wszystkim duchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się to robi z głową a nie z pupą, to wszystko jest dla ludzi. Tak samo z alkoholem i setkami różnych rzeczy.

Ze wszystkim można przesadzić, podobno nawet z kawą.

Jak ktoś żyje ponad stan i kupuje tylko rzeczy, które kosztują go dodatkowo więcej wydatków, to nie ma co się dziwić.

 


http://www.kredyt-dla-firmy.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×