Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość bianka

Jak reklamować małą firmę?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest bardzo wiele sposobów, najlepiej, jak zgłosisz się do jakiegoś PR-owca czy innego specjalisty od marketingu. Mi na przykład jedna osoba poleciła odzież reklamową. Nie jest to wcale tak drogie, jak można by sądzić, a sprawdza się lepiej niż ulotki. 

Ja zamawiałam w hurtowni odzieży reklamowej  openwear.pl

Dzięki temu nie wydałam na to majątku. 
Może lepiej napisz jaka to branża, bo w sumie nie u każdego ten sposób się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki kapitał możesz przeznaczyć na ten cel. Możliwości rzeczywiście jest sporo. Te najpopularniejsze to pozycjonowanie, google adwords - a więc linki i banery sponsorowane, mailing, artykuły sponsorowane na popularnych portalach czy reklama na portalach społecznościowych. 

Szczególnie te ostatnie są w stanie wygenerować duży ruch i konwersje - pod warunkiem, że zostanie to zrealizowane w kreatywny sposób. Piszac portale społecznościowe nie mam na myśli jedynie facebooka ale chociażby twitter czy instagram. Odsyłam do artykułu: https://minicrm.pl/blog/jak-budowac-marke-z-instagramem-praktyczne-wskazowki/ - kilka porad jak zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od tego na jakim obszarze chce się działać i do jakiej grupy klientów trafić. Bo może wystarczyć reklama na ulotkach czy plakatach, a czasami lepsza będzie reklama w gazecie czy internecie. Warto skonsultować się z fachowcami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A może ktoś z Was jest w stanie polecić mi dobrą firmę pozycjonerską?

 

W takim razie może zastanowisz się nad ofertą Ideo Sp. z o.o.? Jeśli chodzi o pozycjonowanie, to tutaj znajdziesz więcej szczegółów na ten temat - http://www.ideo.pl/emarketing/pozycjonowanie/. Sama zastanawiam się czy nie zamówić pozycjonownia dla strony internetowej mojej firmy. Niby mam trochę Klientów, ale zawsze mogłoby być ich więcej, a myślę, że wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania Google na dobre frazy mogłaby mi w tym pomóc. Jak uważacie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na banery i plandeki na samochodach. Stary, skuteczny sposób. Mam plandekę na samochód dostawczy, wykonaną w firmie Parys z Wrocławia. Zrobiona solidnie. Myślę, że prócz nowoczesnych metod reklamy w internecie warto też podejść tradycyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz działać na mniejszym terenie to warto pomyśleć o pozycjonowaniu, ale trzeba pamiętać o tym, żeby nasz firma była pozycjonowana lokalnie nowapozycja. Warto też skorzystać ze skutecznej formy, jaką jest marketing szeptany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołaj

Zależy w jakiej branży pracujesz ale możesz zainteresować się gadżetami reklamowymi. Ja zamawiam takie z gadzetytokantis.pl . Jestem zadowolony, może i tobie pomogą wypromowac firme :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna

Na start dobrze jest założyć stronę internetową dla twojej firmy. Teraz mnóstwo ludzi szuka informacji w internecie. Dodatkowo co wazne, powinna być "mobilna" zeby dobrze się pozycjonowała - tak jak wcześniej wspominano. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że założenie strony = spore koszty. Ja mam małą firmę, dopiero zaczynam przygodę z własnym biznesem i wizja dodatkowych kosztów poza podstawowymi mnie trochę przerasta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbigniew

Strone możesz założyć za darmo. Jest teraz sporo w sieci takich kreatorów stron. Jako wizytówka firmy w zupełności wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ernest

Z darmowych to ipr albo kliksite - na wizytówkę w sam raz, ładny szablon, w tym drugim nawet gotową treść możesz wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbigniew

Szablony na kliksite są w porządku, ogólną funkcjonalność też można polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przyjrzeć się także prezentacji produktu czy usługi i komunikacji w miejscu sprzedaży. To tu działają narzędzia, takie jak materiały POS, które ogromnie zyskują na znaczeniu, bo chodzi o optymalne wykorzystanie potencjału miejsca sprzedaży. Warto dowiedzieć się więcej z z bloga POSperita http://blog.posperita.pl/2587-jak-zwiekszyc-skutecznosc-marketingu-handlowego-w-miejscu-sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że twórca tematu nie jest zainteresowany rozmową w przeciwieństwie do firm się tutaj reklamujących :)

Jeśli to mała firma usługowa to w takim razie pewnie biznes lokalny. Warto przetestować kilka sposobów. Być może funkcjonuje w okolicy jakiś lokalny portal/gazeta? Przetestuj. Załóż stronę na Facebooku, koszty zerowe, a wici wśród znajomych się niesie. Jeśli masz budżet możesz pomyśleć o pozycjonowaniu albo jeszcze lepiej o AdWords. W przypadku AdWords efekty natychmiastowe i od razu wiesz czy taka reklama się u Ciebie sprawdzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×