Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Piotrakkk

Kredyt 300 000 zł na budowę domu i zakup działki dla przedsiębiorcy

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę firmę od 12 miesięcy. Nie schodzę poniżej 5 000 zł netto miesięcznie, z tym że występują duże różnice w zarobkach. W jednym miesiącu może to być 5 500 zł netto, a w innym 9000 zł netto.

Chciałbym dostać kredyt na budowę domu i zakup działki w wysokości 300 000 zł, spłacany przez 30 lat. Czy mam realną szansę dostać kredyt (słyszałem, że przedsiębiorcy jest trudniej dostać niż pracownikowi na umowie o pracę)?

Czy banki powszechnie udostępniają np. taką możliwość, żeby w razie czego w spłacie kredytu pomogła mi moja mama (umowa o pracę, 1 900 zł brutto, “praca państwowa”)? Chodzi mi o to, żebym dzięki temu mógł podnieść moją zdolność kredytową, gdyby okazało się, że to co zarabiam ze swojej działalności to dla banki za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz rok a już chcesz sie wiązać z bankiem na całe życie? Wziąć 300 tys zł a spłacać przez 30 lat 600 tys zł? Jeżeli dobrze ci idzie w firmie bo rozumiem że te 5-9 tys zł to już dochód, to zacznij inwestować a oprócz rozwoju firmy także szybko, sposobem gospodarczym wybudujesz dom.

 

Ah te nowe pokolenie konsumpcjonizmu, wszystko szybko na kredyt, samochód, dom. Nikt nie myśli co będzie jak straci prace czy bedzie musiał zamknąć firmę. Po co macie mieć cały czas nóż na gardle w postaci kredytu na 30 lat?

 

Jeżeli to Cię nie przekonało to przejdż się po bankach po kalkulacje kredytu ale do kredytu hipotecznego nie wciągaj mamy i bliskich bo w razie czego zrobisz nie tylko krzywdę sobie ale i twojej rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Prowadzę firmę od 12 miesięcy. Nie schodzę poniżej 5 000 zł netto miesięcznie, z tym że występują duże różnice w zarobkach. W jednym miesiącu może to być 5 500 zł netto, a w innym 9000 zł netto.

 

Chciałbym dostać kredyt na budowę domu i zakup działki w wysokości 300 000 zł, spłacany przez 30 lat. Czy mam realną szansę dostać kredyt (słyszałem, że przedsiębiorcy jest trudniej dostać niż pracownikowi na umowie o pracę)?

 

Czy banki powszechnie udostępniają np. taką możliwość, żeby w razie czego w spłacie kredytu pomogła mi moja mama (umowa o pracę, 1 900 zł brutto, âpraca państwowaâ)? Chodzi mi o to, żebym dzięki temu mógł podnieść moją zdolność kredytową, gdyby okazało się, że to co zarabiam ze swojej działalności to dla banki za mało.

Witaj,

Właśnie przeczytałem Twój post. Piszę wam powiedzieć, że jestem osoba, która udziela kredytów do poważnych i uczciwych ludzi potrzebujących w krótkim czasie na bardzo niskim oprocentowaniu. Proszę o kontakt, aby uzyskać więcej informacji.

thomas50prader@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra

Witaj

Z tego co wiem każdy bank ma inne wymagania,

ING przykładowo pyta o ostatni rok prowadzonej KPiR jeśli taką prowadzisz.

Jest możliwość połączenia zarobków dwóch osób :)

Pamiętać trzeba jednak o wkładzie własnym który wynosi 20% kwoty kredytu - to jest kasa która musisz mieć żeby w ogóle ubiegać się o kredyt.

Jeśli nie masz to uzbieraj, nie ma sensu pchać się w koszty kredytu bez wkładu własnego. Prawie jak samobójstwo ;)

Jakby było więcej pytań mój tel 517873985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek, masz w pełni rację. Traktuję kredyt jako ostateczność, ale chciałbym wiedzieć, czy mam szansę w ogóle go dostać i stąd napisałem tego posta. Tak, te kwoty, które podałem to już dochód.

 

Rozliczam się w formie ryczałtu, a nie KPiR, czy to nie będzie przeszkodą?

 

20% wkładu własnego, ale od wartości samego kredytu bez odsetek (czyli np. od 300 000 zł, a nie od 550 000 zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sposób gospodarczy i mikro pożyczki na budowę domu.

Będzie ci lżej w ten sposób sfinansować budowę domu niż pakując się w duży kredyty na 30 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz najlepszych i najbardziej satysfakcjonujących ofert. Dla ułatwienia jest ta strona 
https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
dzięki której wszystko masz w jednym miejscu.

W ofercie są konta osobiste,firmowe lub kredyty,pożyczki na różne cele od chwilówek przez samochodowe, leasing, hipoteczne, konsolidacyjne i inne.

Wejdź, zobacz, porównaj a może cię coś zainteresuje.

https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×