Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 2 głosów

Uważajcie na Faraon24.pl i pseudo–felietonistę Michael'a Straus'a

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Marioo

Marioo

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 1 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 09:26

Jako były pożyczkobiorca różnych pożyczek/kredytów/chwilówek zainteresowałem się zestawieniem i chciałbym się podzielić uwagami na temat strony Faraon24.pl

Zasada działania Pana Michael'a Straus'a jest prosta – reklamować firmy z którymi strona Faraon24.pl podpisała umowę partnerską, z czego otrzymuje prowizję od tych firm. Nie trzeba się domyślać, że reklamowane są firmy, które „dają prowizję” a firmy nie biorące udziału w systemie partnerskim (nie chcą płacić za polecenia) są ukazywane w złym świetlne co ma na celu odciągniecie klientów od tych firm – czasami dużo lepszych, tańszych, bardziej elastycznych co do spłaty pożyczki.

Cytat ze strony: „Jeśli chcesz aby Twoja firma znalazła się w zestawieniu Faraon24 zarejestruj się w jednej z współpracujących sieci: SIA "IET.LV”, Mispra Solutions Limited, Money.pl Sp. z o. o., Bankier.pl Sp. z.o.o. „

Pan Michael Straus reklamuje i poleca firmy które od dawna wiadomo, że wyłudzają opłaty i płatne sms a mimo to nadal są w zestawieniu (ponieważ płacą prowizję). Oczywiście najlepszą firmą i najwyżej sklasyfikowaną jest firma która daje największą prowizję a nie firma najtańsza dla pożyczkobiorcy. Linki referencyjne wszystko wyjaśnią.

Zachęcam do wysłania temu Panu, jako pseudo–felietonisty stosownych informacji, żeby nie wprowadzał ludzi w błąd swoim zestawieniem pożyczek, które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego a są jedynie nastawione na przychody dla strony Faraon24.pl

Wydaję się, że otwierają kolejne zestawienie pożyczek w USA: Robin24.com
Wszystko wskazuje na to, że schemat działania będzie taki sam jak na Faraon24.pl

#2 Straus

Straus

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 1 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 06:06

Rozchwiany emocjonalnie @Marioo występujący również na innych stronach pod aliasem @Kaziko, @LubiszTo, @Corale00 otrzymał miażdżącą odpowiedź tu:

www.forum-kredytowe.pl/f150/uwazajcie-na-faraon24-pl-i-pseudoa-felietoniste-michaela-strausa-92854.html#post527788

Michael Straus
Faraon24 

#3 Witek

Witek

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 125 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisany 18 sierpień 2015 - 10:48

Nie rozumiem o co ta kłótnia. Gościu założył sobie bloga i promuje jakieś tam banki i parabanki - jego sprawa, nikt nie każe wchodzić na faraon24.pl która swoja drogą jest bardzo mało rzetelna tak jak to faraon24.pl/pozyczki-internetowe/na-dowod - robione pod Google pseudo zestawienie tylko z firmami występującymi w Programach partnerskich.

Notka o autorze i fotka też pewnie z kosmosu wzięta... dane z whois.pl właściciela domeny - dane niedostępne - czyli faraon24 nie jest na firmę. Z kontaktu faraon24.pl/kontakt też nie wynika że to firma czyli ich pośrednictwo finansowe jest w jakiś sposób neobiektywne - bo tylko dla zysku jako osoby fizyczne.

ale tak jak wspominałem wcześniej - nikt mu tego nie zabroni, tylko trochę dziwne że stoi w Google na wszystkie finansowe frazy dość wysoko, pewnie go jeszcze nie przejrzeli, jakiś pozycjoner musiałby przyjrzeć się profilowi linków...

Wszystko o finansach

#4 pozyczkamaxx

pozyczkamaxx

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 91 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 07:40

To nie kłótnia, to nowy sposób reklamy :) Zauważ, że jest komentarz na jednym forum od nowego użytkownika, po czym KOLEJNY nowy użytkownik (właściciel serwisu) rejestruje się po paru minutach (dokładnie wie na które forum) i pisze "sprostowanie". Nie mniej jednak, w postach są linki do strony. Nic innego jak reklama :)

Pożyczka na miarę Twoich potrzeb

PozyczkaMAXX

Ranking chwilówek

Znajdź nas na Facebooku

#5 krzysiek1581

krzysiek1581

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 1 postów

Napisany 06 październik 2015 - 05:28

Ja natomiast korzystam z serwisu e-forsa.pl mają wszystkie możliwe bezpłatne pożyczki, wię nie promują tylko tych z dużą prowizją. Poza tym mają też duży wybór płatnych pożyczek.

#6 niezarejestrowany_Mich

niezarejestrowany_Mich
  • Goście

Napisany 10 październik 2015 - 09:32

Opis tego bezsensu został zamieszczony tu:

faraon24.pl/opinie/224-uwaga-na-faraon24

oraz tu:

faraon24.pl/opinie/211-chwilowki-online

#7 niezarejestrowany_Magda

niezarejestrowany_Magda
  • Goście

Napisany 03 grudzień 2015 - 21:37

Zgadzam się z przedmówcą e-forsa to uczciwie reklamujący serwis porównujący chwilówki i pożyczki i dostępny jest nie tylko w miastach jak Warszawa czy Płock ale jest ogólnopolskim serwisem.

#8 niezarejestrowany_Ania

niezarejestrowany_Ania
  • Goście

Napisany 18 styczeń 2016 - 07:18

Michael Straus ma rację! Trzeba tępić tych oszustów! Bardzo dobrze, że jest ktoś kto ich tępi w sieci!

Gdyby nie faraon24 to jak głupia bym dzwoniła na te infolinie pożyczkowe myśląc, że naprawdę ktoś mi udzieli pożyczki a tam dowiedziałam się jak te przekręty wszystkie działają.

Dobrze widać, że autor postu jest jednym z tych oszustów opisanych przez Pana Strausa.

Pozdrawiam i dziękuję.

#9 niezarejestrowany_kriskret

niezarejestrowany_kriskret
  • Goście

Napisany 01 luty 2016 - 22:32

Michael Straus ma rację! Trzeba tępić tych oszustów! Bardzo dobrze, że jest ktoś kto ich tępi w sieci!

Gdyby nie faraon24 to jak głupia bym dzwoniła na te infolinie pożyczkowe myśląc, że naprawdę ktoś mi udzieli pożyczki a tam dowiedziałam się jak te przekręty wszystkie działają.

Dobrze widać, że autor postu jest jednym z tych oszustów opisanych przez Pana Strausa.

Pozdrawiam i dziękuję.

Straus.... jeszcze se zaloz czat  i pisz sam ze soba, semicka szmato ! Pier-dolo-ny sam do siebie pisze, zydlacki oszust. Chciales kur-wo wojny, be,dziesz miec wojne, . Z Krzysiem zadarles plugawa swinio zydlacka. Ja cie znajde w tych spie-rdo-lonych Kielcach. 

#10 niezarejestrowany_Magazyn

niezarejestrowany_Magazyn
  • Goście

Napisany 12 lipiec 2016 - 11:16

Blogiem Roku 2015 został…

…Faraon24.pl. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, ponieważ Blog Roku był jedyną kategorią, w której to nie rynek pożyczkowy, a jego klienci decydowali o wygranej. Głosowanie odbywało się drogą sms-ową. Co ciekawe, faraon24.pl był jedynym blogiem, który nie prowadzi firma pozabankowa. Jest to miejsce, w którym znajdziemy zarówno opinie, jak i ostrzeżenia odnośnie firm działających na polskim rynku pożyczkowym, a także propozycje kredytów bankowych. Faraon24.pl to zbiór ponad 150 chwilówek ze szczegółowymi opisami ich oferty oraz informacjami o samej marce. W serwisie publikowane są również rankingi prezentujące np. chwilówki online z największą przyznawalnością czy zestawienie pożyczek na podstawie szybkości wypłaty środków.

Faraon24 = Nagroda Główna Blog Roku 2015

www.loan-magazine.pl/loan-magazine-awards-2015-znamy-zwyciezcow/

#11 niezarejestrowany_Kanada

niezarejestrowany_Kanada
  • Goście

Napisany 17 lipiec 2016 - 06:12

Sądzę, że właśnie za użeranie się z takimi typami typu naciągacze, hejterzy właśnie ten portal pożyczkowy dostał nagrodę. Gratulacje Straus wytrwałości. Pożyczki żadnej nie polecę bo jestem ich przeciwnikiem, tak samo jak szybkich chwilówek, z szybkich rzeczy to polecam samochody ale te zdalnie sterowane, na testach osiągał na prostej ponad 70km/h. I sam na niego zapracowałem, pali paliwa miesięcznie tyle co mój SUV w 10 minut. Pożyczać tak ale od rodziny.

#12 Sylvia

Sylvia

1 stopień

• Użytkownicy forum
  • 79 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 13:03

aż mnie zatkało, ale to chyba nie można tak pisać w sieci. Siarczyste bluzgi ;)

Edytowany przez Sylvia, 24 lipiec 2016 - 13:06 .

#13 Kolomiratka

Kolomiratka

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 22 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 08:41

Poziom dyskusji doprawdy imponujący...

#14 niezarejestrowany_Jacenty

niezarejestrowany_Jacenty
  • Goście

Napisany 28 lipiec 2016 - 06:04

To nie dyskusja,

gość obrażał w sieci Polaków anonimowo. Straus napisał gdzieś o jego tożsamości i ten się wnerwił.

#15 niezarejestrowany_Donald Tusk

niezarejestrowany_Donald Tusk
  • Goście

Napisany 15 październik 2016 - 06:23

Chodzi o tą pro-społeczną stronę internetową katalog.di.com.pl/detail/link-10732.html ?

loan-magazine.pl/loan-magazine-awards-2015-znamy-zwyciezcow/ - to blog roku 2015 właśnie za tępienie autorów takich wpisów !

#16 AdamU

AdamU

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 1 postów

Napisany 09 luty 2017 - 06:50

Mi pomógł Faraon nie jeden raz. Pierwszy raz nabrałem się na pożyczki od inwestora. Cała procedura była przeprowadzona online, nawet skany dowodu wysłałem. wszystko wyglądało dobrze ale jak miałem wpłacić 800 zł na ubezpieczenie to się chwilę zastanowiłem i poszukałem w sieci informacji i trafiłam na tą stronę. Wszystko stało się jasne nagle i okazało się, że nici z pożyczki i nici z 800 zł. Na szczęście dzięki Strausowi nie wpłaciłem nic ale mało brakowało bo strasznie zdesperowany byłem. Szukałem jeszcze 7 dni innych pożyczek na forach internetowych i wszystko polegało na tym samym czyli wpłacić pieniądze przed otrzymaniem swojej pożyczki.
Ci co hejtują na tą osobę to pewnie autorzy tych ogłoszeń, którym odbiera klientów ostrzeżeniami pisanymi na portalu. Każdemu, kto dał się nabrać radzę zastrzec dowód osobisty i wyrobić natychmiast nowy i przed próbą wzięcia taniego kredytu przez internet radzę wejść na faraona i poczytać sobie chociaż kilka materiałów tam zawartych.

#17 jacck49ddx

jacck49ddx

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 8 postów

Napisany 09 luty 2017 - 10:30

Dziękuję za ostrzeżenie.

#18 Geldmarket

Geldmarket

0 stopień

• Użytkownicy forum
  • 18 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisany 08 kwiecień 2017 - 18:14

Akurat znam stronę i nie dziwie się ze faraon24 reklamuje czy opisuje firmy  bo ma z tego zysk jak 99% stron o pożyczkach

Co trzeba przyznać pan redaktor z faraona celnie punktuje dużo oszustw i to się oszustom nie podoba sam prowadzę serwisy o pożyczkach i nigdy bym nie polecał jawnego oszustwa sam straciłem stary serwis byłem de pozycjonowany i oczerniany bo opisałem firmę która wyłudzała przedpłaty i druga która była fake polegającą tylko na wyłudzaniu sms premium

Prawda niektórych boli

Tylko prawda się sama obroni

w połowie dzisiejszych serwisów o pożyczkach można znaleźć  świadome wprowadzanie w błąd tylko po  to by ludzie składali wnioski to ma zawsze krótkie nogi.

#19 niezarejestrowany_Piotr

niezarejestrowany_Piotr
  • Goście

Napisany 12 lipiec 2017 - 16:28

Prawda sama się nie obroni, wspomniany serwis jest jednym z niewielu, który jeszcze jest trochę obiektywny, jednak zestawienie lepsze na twoja-pozyczka.pl, ranking po kosztach, więcej opcji przeglądania i mało nachalne wciskanie pożyczki na prawo i lewo. Wystarczy poczytać.

#20 niezarejestrowany_Sebastian

niezarejestrowany_Sebastian
  • Goście

Napisany 13 lipiec 2017 - 05:13

U mnie faraon24 ma 10 punktów na 10!

FARAON24 wygrywa ze wszystkimi!

Sam robię stronę z lokatami, inwestycjami, forex i inne podobne pod systemy partnerskie i naprawdę trzeba mieć głowę żeby wymyślać coś czego nie zrobili wcześniej inni. Jak się robi to samo i nawet robi się to lepiej to nie ma się i tak szans z koncernami medialnymi jak interia czy onet.

Dodatowo polecam tą listę apozyczka  pożyczkę zaplo

Dodaj odpowiedź

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników