Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
majkelll

Kredyt hipoteczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym ubiegać się o kredyt hipoteczny. Pracuję w Niemczech moje dochody netto to 1000eur miesięcznie. Planuję wykupić drugą połowę domu (pierwszej połowy jestem właścicielem) Nieruchomość wyceniona jest na 150 000 PLN. Jestem posiadaczem połowy nieruchomości co daje mi 75 000PLN i tą kwotę potrzebuję na spłatę obecnego właściciela drugiej połowy. Chciałbym się wstępnie dowiedzieć jakie warunki muszę spełniać. Na początku roku 2015 będę w kraju i zamierzam składać wnioski, z tym, że: 

 

Waluta, w której co miesiąc dostaję wypłatę to EUR i z tego co mi wiadomo już to jest problemem. do tego fakt, że jest to tylko 1000 netto. Umowa na czas określony. w poniedziałek przedłużyłem kontrakt o rok. Czyli do 1 listopada 2015. 

 

Jedynym chyba atutem jest połowa nieruchomości, którą posiadam, jako zabezpieczenie.

 

Obecnie zacząłem korespondować z bankiem PKO drogą mailową. 

 

Pytanie do was forumowicze - są jakieś szanse ? 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dostaję wypłatę to EUR" - O ile dobrze pamietam Rekomendacja S KNF obowiązująca od lipca tego roku wprowadziła zapis udzielania kredytów hipotecznych TYLKO w walucie w której sie zarabia czyli w twoim wypadku w Euro. Czyli jak gadasz z PKO BPO to pewnie dadzą Ci w euro. Zabezpieczenie w postaci połowy domu (musisz mieć dokumenty że tak jest) da ci dobre podstawy i kredyt powinieneś wziąć.

Swoja drogą przelicz sobie 1000 euro na godziny czy aby Niemcy nie oszukują cię na minimalnej stawce za godzinę 8,50 Euro za godzine od 2015 roku bo średnio nawet robotnicy mają te 10,5 euro na godzinę i 1700-1800 Euro miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, obowiązujący od lipca 2014 zapis Rekomendacji S, nakazuje aby kredyt hipoteczny udzielany był w walucie, w której się zarabia. Szerzej oebecna sytuacja w której znalazły się osoby zarabiające za granicą opisana jest  w tym artykule: www.kred.pl/20140618707/Wiadomosci/ostatnia-szansa-na-kredyt-hipoteczny-w-euro.html

 

W praktyce banków udzielających obecnie kredytów w euro (np. emigrantom zarobkowym) jest jak na lekarstwo. Ale jeszcze są. Przedmówca wspomniał o tym że kredyt w euro dostępny jest w Alior Banku. To prawda. Jednak najbardziej prężnym pod tym względem jest Deutsche Bank. Oto pełna lista banków, gdzie można dostać kredyt hipoteczny w euro )w kolejności alfabetycznej):

1) Alior Bank

2) BOŚ

3) BZ WBK

4) Deutsche Bank

5) Pekao SA

Natomiast nie sądzę, aby taki kredyt można było dostać w PKO BP. Czy na pewno korespondowałeś z PKO, a nie z Pekao?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Chciałbym ubiegać się o kredyt hipoteczny. Pracuję w Niemczech moje dochody netto to 1000eur miesięcznie. Planuję wykupić drugą połowę domu (pierwszej połowy jestem właścicielem) Nieruchomość wyceniona jest na 150 000 PLN. Jestem posiadaczem połowy nieruchomości co daje mi 75 000PLN i tą kwotę potrzebuję na spłatę obecnego właściciela drugiej połowy. Chciałbym się wstępnie dowiedzieć jakie warunki muszę spełniać. Na początku roku 2015 będę w kraju i zamierzam składać wnioski, z tym, że: 
 
Waluta, w której co miesiąc dostaję wypłatę to EUR i z tego co mi wiadomo już to jest problemem. do tego fakt, że jest to tylko 1000 netto. Umowa na czas określony. w poniedziałek przedłużyłem kontrakt o rok. Czyli do 1 listopada 2015. 
 
Jedynym chyba atutem jest połowa nieruchomości, którą posiadam, jako zabezpieczenie.
 
Obecnie zacząłem korespondować z bankiem PKO drogą mailową. 
 
Pytanie do was forumowicze - są jakieś szanse ? 
 
Pozdrawiam

Powiec mi jedną rzecz bo raz piszesz że zarabiasz 1000 Euro a póżniej piszesz że masz 1000 zł netto to jak to jest?. 

 

Natomiast Na ten moment banki które udzielają kredytów w Euro to Alior bank i Deutsche bank. Bo inne to tylko się ogłaszają a dostać kredyt na ten moment graniczy z cudem. Lub będzie taka osoba czekać 3 miesiące na decyzję.

 

 

 

Z poważaniem

 

Grzegorz Klimczak

 

Doradca Finansowy.

 

Kontakt w Profilu

 

 

 

www.kredyty-zagranica.pl

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Szukasz taniego kredytu hipotecznego?
Ta oferta skierowana jest właśnie dla Ciebie.

 

Sam wybierasz i decydujesz kredyt z
niższą marża czy kredyt bez prowizji.

 

Kredyt dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Wejdż na stronę i sam sprawdż:
przedstawiciel24.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie szukam informacji odnośnie kredytów hipotecznych, bo oglądałam ostatnio z mężem apartamenty Łódż i chcielibyśmy kupić sobie większe mieszkanie. Planujemy zakup, jednak nie stać na pełny wkład własny i kredyt wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Nie chcemy odkładać kupna mieszkania, bo niby niektórzy twierdzą, że lepiej odłożyć własne pieniądze i dopiero inwestować, jednak ja nie wiem na co miałabym czekać. Żeby się wprowadzić po sześćdziesiątce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

ja jak szukałam kredytu na mieszkanie biegałam od banku do banku powiem że byłam tym zmęczona. Udałam się do doradcy kredytowego Krzysztofa Szymańskiego. bardzo dobry na to stanowisko człowiek. Kredyty jakie mi zaoferował były warte choćby rzucenia okiem. wybraliśmy najbardziej korzystny jesli można tak uznać. Teraz mieszkam na swoim i jestem szczęśliwa

Kamila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno znalazłem swoje wymarzone mieszkanie we Wrocławiu. Mieszkanie znajduje się w bardzo bliskiej odległości od rynku we Wrocławiu w dzielnicy śródmieście. Jest to nowe budownictwo, bardzo spokojne i zadbane osiedle. Na terenie osiedla działa już sklep spożywczy, piekarnia, pizzeria i jest także dentysta, weterynarz i przedszkole, czyli wszystko to czego potrzebuje. Mieszkanie też nie jest drogie jak na tą lokalizacje, standard budownictwa. Znalazłam je na ten stronie https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/wroclaw.html . Niestety nie mam jeszcze wziętego kredytu hipotecznego a chciałabym go jak najszybciej dostać, żeby nikt mnie nie uprzedził i nie kupił przede mną interesującego mnie mieszkania. W jakim banku polecicie mi kredyt? W jakim są najniższe oprocentowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest samodzielnie wyliczyć sobie swoją zdolność kredytową na kalkulatorze zdolności kredytowej. A jest ich sporo w sieci. Na przykład tutaj:

http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/kalkulatory/kalkulator-obliczajacy-zdolnosc-kredytowa-symulacja-online/

 

Potem polecam skontaktować się z doradcą . Doradca doradzi jak tę zdolnośc powiekszyć. A uwierzcie,że jest bardzo wiele metod na to aby było Was stać na o wiele większy kredyt niż początkowo chcieliście wziąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×