Skocz do zawartości


Najbardziej pomocna zawartość


#101 Banki kontra parabanki

Napisany przez adriano na 14 wrzesień 2012 - 08:41

Lobby bankowe szuka "zemsty" na parabankach, poprzez swoich lobbystów forsuje nowe zapisy prawne, w sumie korzystne dla klientów. Idea jest taka, że RRSO (czyli roczan rzeczywista stopa procentowa), a więc wszystkie oplaty typu prowizje, ubezpieczenia, marże, opłaty kalkulacyjne nie mogła wynieść 38% w skali roku. Banki chcą też, by parabanki musiały raportować do BIK-u sytuacje związane z klientami.


#806 Oferta kont firmowych w Pekao SA

Napisany przez Fabio na 02 marzec 2013 - 13:27

Oferta kont dla przedsiębiorców należącego do włoskiego Unicredit banku Pekao SA obejmuje szereg kont z których każdy może znaleźć coś dla siebie. Tabela porównawcza opłat i prowizji zebranych razem znajduje sie na stronie http://www.konto-fir...a-w-2013-r.html . Jest tam też opis poszczególnych kont gdyby ktoś chciał założyć rachunek firmowy w tym lub innym banku.
#649 serwisy takie jak zakra

Napisany przez paulinka na 01 luty 2013 - 23:17

A jak tam miał ktoś kiedyś do czynienia z serwisami takimi jak np zakra czy też zakramini?? To portal typu kokos. Ostatnio strasznie się rozwijają otwierają jakieś coraz to nowe usługi. Mi przyznaję przytrafiło się kilka razy skorzystać jak mnie przycisnęło. Problemow nie było żadnych - uważam że fajnie bo nie musiałam oddawać nie wiem ile jak by to musiało dziać się w przypadku providenta. Super sprawa jeśli ktoś potrzebuje pieniędzy na krótki okres. Należy zaczynać od małych kwot bo nastawcie się że nikt nie uwierzy wam od razu by pożyczyć większe pieniądze. ale przy metodzie małych kroku i spłacaniu swoich zobowiązań w terminie możemy mieć pewność że jak tylko będziemy potrzebowali jakiś pieniędzy to bardzo szybko znajdzie się chętny by je nam pożyczyć. Patrząc jednak z drugiej strony medalu nie polecam osob nierzetelnym - z tego co czytałam z ciekawości w komentarzach pożyczkodawcy nie przebierają w środkach jeśli chodzi o odzyskiwanie należności. Widziałam groźby a i jeśli blisko to wizyta w domu murowana. Także tak jak ja - byłam zadowolona - niesolidnym polecam nie zadzierać. Chyba, że opóźnienie ma być rzędu dnia czy dwóch- wystarczy do nich po prostu wcześniej napisać i uprzedzić a naprawdę nie będzie problemu jeśli chodzi o przesunięcie odrobiny terminu spłaty. To jednak też mimo wszystko są rozumni ludzie.

Aha - z kolei uwaga dla tych rzetelnych - tych często starają się namówić na duże pożyczki poza serwisowe i tych już nie polecam bo warunki są fatalne a i w samej umowie jest tyle kruczkó że można się uziemić ze spłatami na całe życie
#635 Ranking lokat 2013

Napisany przez Fistach na 30 styczeń 2013 - 11:47

Miejsce 1.

BGŻ OPTIMA

 

 

Zdecydowanym liderem naszego zestawienia jest Bank BGŻ Optima wraz z
jego lokatą bezkarną, która z całą pewnością jest najlepszą ofertą
dostępną obecnie na polskim rynku finansowym, dla osób, które w sposób
efektywny chcą ulokować swoje środki finansowe przy korzystnym % oraz
możliwości dysponowania funduszy bez tracenia zarobionych odsetek.

Na lokacie w banku BGŻ można posiadać kwotę maksymalnie 20 000 PLN, a
cała procedura rozpoczęcia oszczędzania jest niezwykle prosta i
sprowadza się do wypełnienia prostego formularzu online.

Dlaczego lokata bankowa w BGŻ?:

- wysokie oprocentowanie funduszy wynoszące, aż 6 procent w skali roku

- opcja zerwania lokaty, bez utraty zarobionych odsetek,

- elastyczny okres trwania lokaty, który jest indywidualnie dopasowywany do możliwości każdego z

klientów banku,

- możliwość otworzenia lokaty bankowej online, poprzez wypełnienie wniosku,

- profesjonalne doradztwo finansowe, jak i efektywna obsługa klienta.

 

Miejsce 2.

Igo Lokata (Inteligo)

 

Kolejną ciekawą propozycją jest oferta banku Inteligo. Udostępnia on
Igo lokatę, z której skorzystać  mogą zarówno klienci ten instytucji,
jak też osoby nie prowadzące w niej rachunku osobistego. Produkt
dostępny jest bez wychodzenia z domu.

Aby założyć lokatę z atrakcyjnym oprocentowaniem do 5,2%, wystarczy
wypełnić elektroniczny formularz, nie jest też konieczne otwieranie
konta w Inteligo. W zależności od potrzeb, pieniądze zdeponować można na
3, 6, 9 lub 12 miesięcy. Kwota wejścia wynosi tylko 1000 PLN. Co
istotne, przedstawiona tutaj lokata zdobyła niedawno certyfikat Produktu
Najwyższej Jakości.

igo lokata  w skrócie:

- kwota wejściowa – zaledwie 1000 PLN

- korzystne oprocentowanie – do 5,2%

- comiesięczna kapitalizacja odsetek

- atrakcyjny czas trwania lokaty (3, 6, 9, 12 m-cy)

- automatyczne przedłużenie lokaty

- wygoda zakładania lokaty (przez Internet)

 

Miejsce 3.

Zysk+ (Santander)

 

Najlepszą trójkę omawianych produktów zamyka oferta dostępna w
Santander Consumer Bank. Produkt, jaki oferuje wspomniana instytucja, to
Lokata Zysk+ gwarantująca stałe oprocentowanie 5,5% w skali roku. Jako
że okres jej trwania wynosi minimum rok, jest to propozycja dla osób
mogących sobie pozwolić na zdeponowanie posiadanych zasobów na dłuższy
czas.

Lokatę założyć można wpłacając do banku zaledwie 1000 PLN, a po
upłynięciu roku dostępna jest opcja automatycznego przedłużenia czasu
jej trwania.

Lokata Zysk+ w skrócie:

- kwota wejścia – 1000 PLN

- oprocentowanie nominalne – 5,5% w skali roku

- roczny okres trwania lokaty

- automatyczne przedłużenie lokaty

 

Źródło: http://najlepszaloka...nkowa24.com.pl/
#59 SKOK-i - czym się właściwie różnią?

Napisany przez torres na 10 wrzesień 2012 - 20:20

O SKOK czytałem sporo i zawsze źle w Gazecie Wyborczej. Nie zwracam dokładnie uwagi na to co pisza, bo wiem, że GW toczy jakąś prywatną wojnę z tą, czy też z tymi instytucjami. No właśnie, jak to jest z tymi SKOK-ami, to jest jedna firma, czy wiele. Bo tylko w moim mieście obok chyba najpopularniejszego SKOK-u Stefczyka jest jeszcze kilka innych, nie do końca to rozumiem. Czy w ogóle można uznać te instytucje za wyłudzające/ncaiągające na kasę? Nie zrozumcie mnie źle, ale lokaty tam itd poleca Radio Maryja. No wiem, że to żaden biznesowy doradca, ale chyba tych biednych ludzi tak na chama na minę by nie wsadzali co?


#548 gdzie najlepszy kredyt na autko?

Napisany przez czesław na 30 grudzień 2012 - 23:13

Witam!

Przymierzam się wreszcie do  kupna samochodu. I moje pytanie jest ponieważ niestety akurat w tego typu tematach jestem zielony. Na które oferty najlepiej zwrócić uwagę??? Bądź co bądź co dwie głowy to nie jedna. Zależy mi na aucie z przedziału 50-100tysięcy złotych. Nowe z salonu. Czy ktoś miał do czynienia, czy brał taki kredyt??? Z jakimi minusami się spotkał, a oferty których banków poleca? Zalezy mi by się nie naciąć bo bądź co bądź jest to spora kwota. Zalezało by mi przede wszystkim na dośc długim okresie kredytowania. Wydaje mi się że zdolnośc mam bo posiadam umowę na czas nieokreślony, mam ładny BIK. Bardziej chodzi o dobranie dobrych warunków. Będe wdzięczny za podpowiedzi.


#516 prowizje 9% od kredytu

Napisany przez Zorro na 16 grudzień 2012 - 18:55

Czy mi się zdaje czy SKOK skorzystał już z ustawowego zniesienia progu 5% prowizji od kredytów i np. Kasa Stefczyka w swoim produkcie "Spadła rata" oferuje oprocentowanie kredytu na poziomie 10% ale z prowizją - uwaga 9%:(

Widzę że także tą drogą idzie Polbank. Wyższa prowizja na starcie a potem zerowe lub bardzo niskie raty... nowy chwyt reklamowy?
Ciekawe czy się przyjmie.


#454 oszczędzanie pieniędzy ?

Napisany przez masterweb na 07 listopad 2012 - 21:27

Jak każdy wie, że skorzystanie z takiego działu w naszym życiu, jakim jest oszczędzanie? Jest ciężkie? Wiadomo nie każdy potrafi oszczędzać, nawet jak zarabia się sporo pieniędzy.
Każdy z nas może oszczędzić sporo pieniędzy w roku, głównie chodzi tutaj o rachunki i kredyty. To jest kwestia przyzwyczajenia.
Osobiście napisze wam jak ja oszczędzam na nowe ubrania, sprzęt komputerowy do biura itp... auto...

W domu nie mam praktycznie żarówek tylko LED listwy, montowane prawie wszędzie w domu, różne kolory zależy od ściany. Oszczędzam na nich sporo - ciągną całe nic około 4-5 w na 5 metrowy LED.
żarówek bym nasadził mnóstwo -0 następna sprawa system zarządzania energią w domu, mam komputer gdzie pokazuje mi, co działa w danym momencie ile mniej więcej pożera prądu, i pokazuje swoje ustawienia. Gdzie np.: wył na noc oświetlenie w innym pokoju gdzie się pali, nastawia się na dana godzinę, ma czujniki ruchu, przy komputerze także mam mały monitor, jaki informuje o zbędnej wł. energii gdzieś w domu a  mam 200m 2 dom, więc jest, co pobrać energię?

Woda - kran przystosowany na czujnik ruchu woda wył. się sama jak nie czuje ciepła rąk.. Wszędzie tak jest, oprócz pralki wiadomo.
Co więcej, komputery 4 sztuki 2 laptopy 2 tv po 40 " akurat to wszystko chodzi prawie cały czas, ale ma swój wolny czas kiedy używam tego?

Na tym wszystkim oszpecam energię, gotuje w godzinach południowych mam tani prąd i piorę od 22 także tani prąd do rana.

tak można oszczędzić kilkaset złoty w roku, jednak kupienie tego wszystkie jest bardzo kosztowane , przyzwyczaję najgorsze człowiek inaczej myśli więc wiadomo trudno jest, ale da się...

pieniądze jakie zbierzmy możemy wydać na nowe auto..


#346 Rezygnacja prezesa Kasy Krajowej

Napisany przez Malfoy na 09 październik 2012 - 11:52

Grzegorz Bierecki ustąpił z funkcji prezesa Krajowej SKOK i przeszedł do rady nadzorczej SKOK. Prezes chyba czuje już oddech nadzoru KNF nad "krajówką" i wolał przesunąć się w cień.
Generalnie powinno być lepiej więcej władzy będą miały lokalne kasy SKOK. Bądź co bądź w Kasach Polacy trzymają przeszło 15 miliardów złotych oszczędności a wszystkich członków Kas jest ponad 2,5 miliona. Ilość oddziałów SKOK-ów jest nawet większa niż ma moloch PKO BP.


#247 KNF - aktualna lista firm

Napisany przez zibi na 30 wrzesień 2012 - 08:26

Komisja Nadzoru Finansowego zaktualizowała swoją liste "podejrzanych" placówek parabankowych świadczących usłuigi finansowe. Parę firm z niej zniknęło, parę sie pojawiło, warto zajrzeć.


http://bip.knf.gov.p.../000_index.html


#242 Social lending - pożyczki społecznościowe

Napisany przez zibi na 29 wrzesień 2012 - 14:59

Nikt jeszcze nie napisał o tzw. pożyczkach społecznościowych, z angielska social lending. Jest już w Polsce kilka serwisów, które oferują możliwość pożyczenia komuś pieniędzy, jak i pożyczenia od kogoś pieniędzy, znając te osoby tylko z Internetu. Jednym z takich serwisów jest kokos.pl

Jak czytam "oferuje z jednej strony możliwość zaciągnięcia przez internautę pożyczki (oprocentowanej od 7% rocznie), a z drugiej strony możliwość zarobienia na udzielaniu pożyczek (aż do 26% rocznie)"

W sumie nie wiem jak to możliwe, bo na pierwszy rzut oka, te dwie informacje są sprzeczne, ale kto wie. No właśnie, kto wie, bo ja jestem bardzo ciekawy waszych doświadczeń i przede wszystkim tego, czy taka oferta, tzn, social lending może byc alternatywą dla chwilówek i parabanków?


#2 Sprawa parabanków była już poruszana w marcu 2012 w sejmie

Napisany przez Sabina na 04 wrzesień 2012 - 17:08

Okazuje się że niektórzy posłowie zwracali się do premiera już wcześniej w sprawie nieuregulowanego prawnie działania parabanków i instytucji finansowych w Polsce. W marcu 2012 w interpelacji 3188 czytamy m. in. "...państwa członkowskie mają obowiązek zapewnienia nadzoru nad działalnością kredytodawców przez instytucję lub organ niezależny od instytucji finansowych lub regulowania takiej działalności".
W Polsce KNF nie nadzoruje parabanków i takiego nadzoru nie ma w cale. Stąd afery typu Amber Gold i inne nieszczęścia dotyczące pożyczania i oszczędzania pieniędzy.
Więcej na temat interpelacji: http://www.sejm.gov....sp?key=55F5F523


#149 FOREX inwestycja życia ;)?

Napisany przez nowyjazda na 19 wrzesień 2012 - 14:36

jakos ostatnio tam popatrzyłem na zycie ludzi, i każdy narzeka na co ?
na brak kasy, jednak nie mniej , każdy chce mieć te kilka złoty w kieszeni. Buduje sie taki mały świat inwestycji jakim jest forex.

napotkałem pewną firmę hotforex.com.pl i FSR GLOBAL chyba jedna nie wiem, popatrzyłem u nich na stronie popisałem z suportem he maja w 12 językach ;)
faza...
ale niee to... niby wszystko ok, chciałbym zainwestowac kilka set USD u nich w tej firmie, forexie...systemie. Jednak wszyscy się tutaj znamy i widzimy na forum co dziennie. Może ktoś z was ma jakies pytania, odpowiedzu, opinie czy coś  na temat firmy, ogólnie o gforexie, o takie tam.

wiadomo w złoto nie będe inwestował, na pewno nie w amber gold ;) niemniej czy kktos pomoże mi w tym ?


#131 RATY ALLEGRO - PAYU

Napisany przez nowyjazda na 18 wrzesień 2012 - 13:50

Witam

ostatnio czytałem o ratach na allegro, sporo komentarzy jest do tego. Nie każdy wie  jak to działa. Allegro zapewnie super warunki, jednak do końca tak nie jest.
jeżeli chcemy kupić coś na raty nie wiem tv.

kwota np: 1000 zł, wysyłamy formularz, dochody, itp.. sprawdzają BIK. zazwyczaj jest tak że jak nie miałeś kredytu nie udziela tobie tych rat. Po drugie musisz mieć ładną  opinię na allegro. Sell/ Buy.

Wtedy można liczyc na pozytywne zatwierdzenie. Jednak dostajesz odmowe i co ? zakańczasz sprawę z kupującym > bo musisz kupić cos a potem dopiero raty.
Kupujący może zarzadać zapłaty od ciebie. Allegro niby udziela pomy żeby odkrecać to wszystko, tak nie jest.

może skończyc się w sądzie sprawa, allegro i te całe raty. Zostały wziete na widelec i bacznie się przyglądaja na te ich dziwne działania.

czy ktos miał takie raty na allegro ? jak tak proszę o opinię, chce poznać ,szczegóły, mało co bym sam nie kupił. Jednak nie mam potrzeby, ale dla świadomości że mogę mieć nawet kredyt 200.000 tyś.
i chciałem zobaczyc czy udzieli mi allegro rat no payu.

pozdro...


#128 Daiglob Finance

Napisany przez torres na 17 wrzesień 2012 - 22:39

Cześc, niedawno przejeżdżałem przez Toruń i zauważyłem firmę Daiglob Finance. Później jechałem przez Bydgoszcz i na jednej z głównych ulic mają wielki baner, że są już 9 lat na rynku. Spory rozmach w reklamie znamionuje albo gruby wałek, albo dobrą ofertę. Ktoś wie coś więcej o tej firmie? Są na pewno w Wawie, Szczecinie,Wrocku i Poznaniu. Tak sie reklamują, a jaka jest prawda?
O nas (http://www.daiglobfinance.pl/o-nas/)

Jesteśmy niebankową instytucją finansową. Oferujemy produkty dla każdego. Działamy na rynku od 2004 roku. Z nasza firmą współpracują przedstawiciele z całego kraju.
Po prostu wyślij nam SMS a pieniądze prześlemy na Twoje konto. Zanim zdążysz dojść do bankomatu pożyczka już tam będzie - Daj się zaskoczyć i ciesz się najprostszą pożyczką na rynku!

Atuty Daiglob Finance
  • WYGODA - pożyczka dla każdego bez BIK-u, bez zbednych formalności.
  • NOWOCZESNOŚĆ  - preferujemy nowoczesne formy komunikacji z klientem - dojeżdżamy do klienta, pożyczka przez sms,
  • SZYBKOŚĆ  - wszystkie formalności załatwiamy na miejscu.#7671 gdzie najlepszy kredyt na autko?

Napisany przez Kunalalumpa na 04 kwiecień 2016 - 11:04

Jakiś czas temu brałem kredyt na samochód i przejrzałem sporo rankingów w necie, nie wiem jaki w tej chwili jest najlepszy, ale ja wybrałem swój przy użyciu rankomatu finanse - ogarniałem gdzie kupić OC i przy okazji odkryłem, że mają tam też porównywarkę kredytów. Spójrz sobie na ich stronę, może Ci to trochę pomoże :)
#748 Kredyt studencki - warto!

Napisany przez swiezak55 na 21 luty 2013 - 00:55

No to ciekawie :) fajnie wiedzeic ze jest taka mozliwosc otrzymania pomocy w studiowaniu :) 
#3836 Pomoc dla osób zadłużonych.

Napisany przez vicotria na 25 czerwiec 2014 - 22:16

Ty Janusz! Ale ty głupoty piszesz!
Nie da się wyczyścić konta w BIK! Nie ma takiej opcji,więc co za bzdury opowiadasz?
Redukcja długów może tak, ale czyszczenie BIK? Hahahaha...
Historia kedytowa w BIK pozostaje tam przez 5 lat! Można jedynie nie wyrażać zgody na udostępnianie swoich danych BIK, ale to działa tylko kiedy się spłaci kredyt - wszystko znika, a wraz z tym znika nasza pozytywna opinia. Po spłacie ostatniej raty nie będzie żadnej informacji w BIK co może przeszkodzic we wzięciu kredytu... Jedynie kiedy przestaniemy płacić terminowo kredyt wtedy informacja o tym pojawi się w BIK bez naszej zgody i ten grzech zostaje przez bite 5 lat... Nie ma tu rozgrzeszenia.

W BIG jedynie po uregulowaniu naszych dłóżności musimy poinformować BIG o spłacie zadłużenia, bo inaczej grozi nam wysoka grzywna! Płacimy, informujemy i nasza historia w BIG jest usuwana, albo korygowana. W BIK tak nie można!

Ludzie nie dajcie się nabrać!
#257 Alior Sync opinie

Napisany przez Ukredytowani.pl na 01 październik 2012 - 09:22

Alior Sync od swojej premiery 14 czerwca 2012 wygląda znacznie lepiej. Poprawiono kilka błędów, interfejs i funkcjonalność.
A jakie są wasze opinie o Alior Sync?

sync-konto.png
#212 Ślimak - pożyczki/kredyty

Napisany przez hania na 25 wrzesień 2012 - 21:45

Dosyć zagadkowa firma, ktora nie posiada swojej strony internetowej, siedzibę ma w Bydgoszczy przy ulicy Śniadeckich, ale filie ma też w Inowrocławiu, Nakle noteckim i chyba Żninie z tego co mi mówiła znajoma. Jak byłam w Bydgoszczy chciałam tam nawet zajrzeć, ale szyby mieli nieprzezroczyste, a ja jak gdzieś wejdę, to zawsze mnie zmanipulują i coś wcisną, a ja podpisze, wiec nawet tam nie zaglądałam. Może jednak warto, a oferta nie jest taka straszna jak np, w Providencie?